امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19234
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، افشاگری‌های اشپیگل درباره جاسوسی آمریکا از نمایندگی‌های اتحادیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، افشاگری‌های اشپیگل درباره جاسوسی آمریکا از نمایندگی‌های اتحادیه اروپا واکنش «کاترین اشتون» نماینده سیاست‌خارجی اتحادیه اروپا را به دنبال داشت.

اشتون از آمریکا خواست تا در این مورد توضیح دهد و گفت که بلافاصله در پی انتشار گزارش اشپیگل درباره جاسوسی از نمایندگی‌های اروپا با مقامات آمریکایی در ارتباط بوده است.

وی در بیانیه‌ای گفت: «بلافاصله پس از گزارش اشپیگل سرویس سیاست خارجی اروپا با مقامات آمریکایی در واشنگتن و بروکسل در ارتباط بوده است تا در جریان این موضوع و حواشی آن قرار گیرد.»

اشتون همچنین گفت: «آمریکایی‌ها به ما گفتند که درستی این اطلاعات را بررسی می‌کنند و در در اولین فرصت به ما خبر خواهند داد.»

«لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه نیز از دولت آمریکا خواسته بود تا در زمینه اتهامات وارده مبنی بر جاسوسی از دفاتر اتحادیه اروپا توضیح دهد.

«زابینه لویتهویزر اشناربرگر» وزیر دادگستری آلمان هم این اقدام را یادآور دوران جنگ سرد دانست. وی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «طرف آمریکایی باید به سرعت در این زمینه پاسخگو باشد که آیا بنابر گزارش رسانه ای، از دفاتر اتحادیه اروپا در آمریکا جاسوسی شده است یا خیر.»

«ژان آزلبورن» وزیر خارجه لوکزامبورگ نیز در این مورد به نشریه آلمانی «اشپیگل» گفت: «اگر چنین گزارش‌هایی درست باشند، منزجر کننده هستند.»

«اشپیگل» به اطلاعاتی دسترسی پیدا کرده است که نشان می‌دهد،دولت آمریکا از دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در واشنگتن جاسوسی کرده است.«ادوارد اسنودن» مامور پیشین سازمان اطلاعات آمریکا که مدتی است افشاگری‌های وی جریان‌ساز شده است، مدرکی را در اختیار این نشریه قرار داده که متعلق به 3 سال پیش است و حاکی از شنود نمایندگی اتحادیه اروپا در پایتخت ایالات متحده است.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها