امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19235
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 124
عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه رئیس ...

عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه رئیس جمهور، رئیس قوه مجریه است و تجربه نشان داده است که حرکت فراقانونی وی، نهادهای نظام را دچار چالش می‌کند، اظهار داشت: با توجه به اینکه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ساختار و نهادهای نظام اسلامی و شرح وظایف هر یک از بخش‌های کشور را مشخص کرده، طبیعی است که رئیس‌ جمهور نیز به عنوان یک مسئول بلند پایه کشوری که دارای وقت، زمان و دوره مسئولیت مشخصی است، باید مطابق اهداف کلان نظام اسلامی و بر اساس اسناد بالادستی و شرح وظایف مربوطه عمل کند.

وی افزود: رئیس ‌جمهور باید به این نکته صریح قانون اساسی توجه کند که حکومت از دیدگاه اسلام، برخواسته از موضع طبقاتی، سلطه‌گری فردی و یا گروهی نیست، بلکه همان‌طور که در قانون اساسی مطرح شده، تبلور آرمان سیاسی ملتی هم‌کیش و هم فکر است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: بر این اساس رئیس‌ جمهور باید بیش از همه مسئولان به این نکته توجه کند که ملت ما در جریان تکامل انقلابی خود از غبارها و زنگارهای طاغوتی زدوده شده و از آمیزه‌های فکری بیگانه خود را پاک کرده است، بنابراین باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که هیچ روزنه‌ای برای ورود تفکرات طاغوت و یا آموزه‌های فکری بیگانه پدید نیاید.

مقتدایی تصریح کرد: رئیس‌ جمهور سوگند یاد می‌کند که قانون اساسی را اجرا کند، بنابراین باید خود در چارچوب همین قانونی که اجرای آن را به عنوان سوگند پذیرفته‌اند، تلاش کند و چنانچه ذره‌ای از این رویکردها فاصله گیرد، قطعاً دچار چالش‌های جدی می‌شود و به همین دلیل است که تجربه دولت‌های قبلی باید به عنوان بخشی از بهایی که ملت پرداخته است، مورد توجه رئیس ‌جمهور جدید قرار گیرد.

وی ادامه داد: رئیس‌ جمهور منتخب در پیشگاه نمایندگان ملت و در برابر قرآن سوگند یاد می‌کند که پاسدار اصول و ارزش‌های نظام اسلامی باشد و بر اساس این سوگند باید تمام استعداد و صلاحیت‌های خود را به کار گیرد تا ترویج دین، اخلاق، پشتیبانی از حق و گسترش عدالت در کشور محقق شود.

نماینده اصفهان با بیان اینکه بر اساس سوگندنامه، رئیس‌ جمهور باید از هرگونه خودکامگی بپرهیزد، گفت: وی باید تمام تلاش خود را به کار گیرد تا به عنوان امین پارسا و فداکار، نگهبان مبانی اسلامی و ارزش‌های نظام اسلامی باشد.

مقتدایی با اشاره به انتظارات نمایندگان مجلس از رئیس جمهور منتخب بیان داشت: پیشنهاد نمایندگان به رئیس ‌جمهور منتخب این است که با درک عمیق از اهداف و آرمان‌های نظام اسلامی، بیش از همه تلاش کند تا دل متدینین و ولایتمداران را به دست آورد تا تمام روزنه‌هایی که می‌تواند برای دشمنان، بیگانگان و معاندان نظام، امیدآفرین باشد، بسته شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار