امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19240
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 72
شهریار شهمیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره رکوردشکنی‌های اخیر بازار سرمایه، اظهار داشت: ورود ...

شهریار شهمیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره رکوردشکنی‌های اخیر بازار سرمایه، اظهار داشت: ورود نقدینگی‌های فراوان از بازار سکه و ارز و تثبیت جایگاه بورس در اقتصاد و امیدواری‌ها نسبت به آینده شرکت‌های آینده‌دار منجر به رکورد‌شکنی‌های اخیر بازار سهام شد.

وی ادامه داد: بورس تهران پتانسیل جذب شرکت‌های جدید را دارد و می‌تواند همین امر موجب رشد بیشتر این بازار شود؛ در صورت ادامه این روند در میان‌مدت شاخص‌های 70 هزار تا 72 هزار واحدی نیز برای بازار سرمایه پیش‌بینی شده است.

این تحلیل‌گر بازار سرمایه به سهامدار توصیه کرد: فارغ از معیارهای مختلف سنجش و ارزندگی سهام شرکت‌ها، سهامداران باید به ارزش واقعی و ذاتی سهم دقت داشته باشند.

* بازار سرمایه جایگزین بازارهای رقیب شد

شهمیری با اشاره به اینکه سکه و ارز را در یک بازار باید تلقی کرد، گفت: فارغ از بحث سودسازی برخی شرکت‌های آینده‌دار در بازار سرمایه، قیمت ارز و سکه رشد زیادی کرده بودند و بازارهای رقیب از جمله مسکن نیز تقویت شده بودند.

مدیرعامل کارگزاری سهم‌آشنا افزود: با جایگزینی بازار سرمایه با بازار سکه و ارز و مسکن سرمایه‌ها روانه تالار بورس حافظ شد و همین امر منجر شد تا رکوردشکنی‌های کنونی رقم بخورد.

وی با اشاره به اینکه بورس هم اکنون نقش‌آفرینی بیشتری در اقتصاد نسبت به گذشته دارد گفت: با توجه به عوامل سیاسی و آماده بودن شرایط در بورس تهران برای جذب سرمایه‌ها امید می‌رود تا بازار رشد بیشتری نیز داشته باشد.

انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها