امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۰۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19243
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 107
کاظم ندافی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با اشاره به مصوبات اخیر مبارزه با عرضه دخانیات، گفت: از زمانی که قانون جامع دخانیات تصویب شده، ...

کاظم ندافی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با اشاره به مصوبات اخیر مبارزه با عرضه دخانیات، گفت: از زمانی که قانون جامع دخانیات تصویب شده، تمام اماکن تهیه و توزیع مواد دخانی به نوعی از وزارت بهداشت مجوز‌های لازم را می‌گیرند.

وی ادامه داد: اما طبق مصوبات اخیر، مهر مشروط به توزیع را دریافت کرده‌اند بر اساس همین مصوبه که تا به حال نیز به وظیفه خود در این مورد عمل کرده‌ایم با تمام اماکنی که بدون اجازه مواد دخانی را عرضه می‌کنند، برخورد می‌کنیم.

ندافی گفت: این برخوردها از دو بعد عرضه سیگار و برخورد قانونی بررسی می‌شود و عوامل مجاز عرضه سیگار توسط وزارت بازرگانی که در برخی استانها نیز عملیاتی شده بود، تعیین می‌شد اما طبق مصوبات جدید قرار است تا 3 ماه آینده یعنی تا شهریور در تمام کشور عوامل مجاز عرضه سیگار شناسایی شوند.

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری مبارزه با دخانیات افزود: اجرای مصوبه بر اساس قانون جامع کنترل دخانیات است  در گذشته عوامل مجاز توسط وزارت بازرگانی و شرکت دخانیات تعیین می‌شد اما با خصوصی شدن شرکت دخانیات، این روند با اختلال روبه‌رو شد.

وی افزود: بنابراین طبق مصوبه جدید، تعیین عوامل مجاز بر عهده وزارت صنعت قرار گرفته است و جاهایی که عرضه سیگار قانونی است، مشخص می‌شود و در سایر اماکن بر اساس قانون برخورد انجام می‌گیرد.

ندافی گفت: همچنین قرار شده با وزارت دادگستری و قوه قضائیه نشستی برگزار شود تا ضابطان قانونی عرضه سیگار مشخص شوند تا برای آنها دستورالعملی مشخص شده و پس از معرفی عوامل مجاز، متخلفان به دادگاه معرفی شوند و جرایم بر اساس قانون افزایش یابد.

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری مبارزه با دخانیات تصریح کرد: اگر ضابطان خاص عرضه سیگار تعیین شوند و دستورالعمل معرفی به دادگاه‌ها نیز تعیین شود به سرعت شاهد کاهش عرضه غیرقانونی سیگار خواهیم بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها