امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19245
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 135
حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره ...

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره بازسازی‌هایی که قرار بود در صحن مجلس در بهارستان در ایام تعطیلات تابستانی انجام شود، گفت: پیش از این قرار بود بازسازی مجلس در دور اول تعطیلات تابستانی انجام شود اما به دور دوم تعطیلات موکول شد.

وی با بیان اینکه اگر بازسازی مجلس در تعطیلات تابستانی به پایان نرسد، احتمالاً چند جلسه علنی پارلمان در مجلس قدیم برگزار می‌شود، تصریح کرد: البته در این شرایط، باز هم ملاقات‌های نمایندگان و جلسات کمیسیون‌های تخصصی در مجلس فعلی انجام و برگزار می‌شود.

سبحانی‌نیا تأکید کرد: برگزاری جلسات علنی پارلمان در دو محل مجلس قدیم و بهارستان در قانون پیش‌بینی شده است و برگزاری جلسات علنی خانه ملت در مکان ثالثی به رأی نمایندگان نیاز دارد و باید به تصویب وکلای ملت برسد اما اینکه نشست‌های علنی پارلمان در مجلس قدیم برگزار شود نیازی به رأی‌گیری ندارد.

سبحانی‌نیا در خاتمه درباره علت موکول شدن بازسازی‌ها به دور دوم تعطیلات تابستانی، توضیح داد: از آنجا که ممکن است دولت جدید بخواهد تا آغاز به کار رسمی، در مجلس قدیم مستقر شود، همچنین با توجه به اینکه امکان دارد بازسازی مجلس بیش از دو هفته به طول انجامد و در ایام تعطیلات تابستانی به پایان نرسد، لذا این بازسازی‌ها به دور دوم تعطیلات تابستانی موکول شد تا تداخلی در کارها و برنامه‌ها پیش نیاید و مزاحمتی ایجاد نشود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها