امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19255
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 65
به گزارش فارس به نقل از بی بی سیٰ دولت ترکیه معتقد است سازمان‌دهندگان اعتراضات در این کشور از امکانات سایت‌های توییتر و فیس‌بوک برای برنامه ریزی ...

به گزارش فارس به نقل از بی بی سیٰ دولت ترکیه معتقد است سازمان‌دهندگان اعتراضات در این کشور از امکانات سایت‌های توییتر و فیس‌بوک برای برنامه ریزی تظاهرات و اطلاع رسانی استفاده کرده‌اند و این امر موجب خشم مقامات ترک شده است.

همچنین تعداد زیادی از افرادی که با حضور در سایت توییتر اخبار اعتراضات را منتشر می‌کردند هم در شهرهای مختلف ترکیه شناسایی و دستگیر شده اند. رجب طیب اردوغان هم در اظهارنظری عجیب سایت توییتر را به تازیانه تشبیه کرده است.

وزیر ارتباطات و حمل و نقل ترکیه روز گذشته با تکرار درخواست دولت این کشور برای تسهیل دسترسی به اطلاعات کاربران ترک گفته بود: وقتی به اطلاعات نیاز داریم می‌خواهیم کسی در ترکیه باشد که بتواند این اطلاعات را در اختیار ما قرار دهد.

توییتر تاکنون در قبال این درخواست دولت ترکیه واکنشی از خود نشان نداده استٰ‌ اما مدیران این شرکت چندی قبل تصریح کرده بودند که برنامه‌ای برای افتتاح یک دفتر در ترکیه ندارند.

فیس بوک هم به طور گسترده در ترکیه مورد استفاده معترضان بودهٰ اما اعتراض‌های دولتی کمتر متوجه این شبکه اجتماعی بوده چون به گفته وزیر ارتباطات ترکیه فیس بوک مدتهاست که با مقامات این کشور همکاری دارد و مشکلی از این بابت وجود ندارد. این اظهارات موجب برخی گمانه‌زنی‌ها در مورد همکاری اطلاعاتی فیس بوک و دولت ترکیه شدهٰ هر چند فیس بوک این مساله را انکار می کند.

فیس بوک برخی صفحات مرتبط  اعتراضات در این کشور را نیز تعطیل کرده و علت این مساله را درج اطلاعات غلط در آنها دانسته است. صاحب نظران معتقدند فیس بوک با ادامه این روند اعتماد کاربران خود را از دست می دهد.
انتهای پیام/ آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها