امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۵:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19256
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "رافائل کورره آ" رئیس‌جمهوری اکوادور روز یکشنبه اعلام کرد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "رافائل کورره آ" رئیس‌جمهوری اکوادور روز یکشنبه اعلام کرد که "ادوارد اسنودن" مامور سابق سازمان سیا که اطلاعات محرمانه در خصوص فعالیت‌های جاسوسی سرویس‌های اطلاعاتی-امنیتی آمریکا را فاش کرده، نمی‌تواند بخش ترانزیت فرودگاه بین المللی مسکو را بدون در اختیار داشتن مدارک خویش ترک کند.

اسنودن پیش از این از مقامات این کشور آمریکای لاتین درخواست پناهندگی سیاسی کرده بود.

رئیس‌جمهوری اکوادور در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: او (اسنودن) گذرنامه ندارد و مدارک ترانزیتی وی دیگر قانونی نیست. من قوانین روسیه را نمی‌دانم و مطمئن نیستم که وی میتواند فرودگاه مسکو را ترک کند یا نه. ولی تا آنجا که من درک میکنم، او حق ندارد بخش ترانزیت فرودگاه را ترک کند.

وی افزود: در حال حاضر همه چیز به تصمیم مقامات دولتی روسیه بستگی دارد. اگر اسنودن بتواند به سفارت اکوادور در مسکو بیاید، ما درخواست پناهندگی وی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

رئیس‌جمهوری اکوادور روز شنبه نیز گفته بود که اسنادی ترانزیتی اسنودن که پیش از این به کنسولگری سفارت این کشور در لندن تحویل داده شده بود، دیگر جنبه قانونی نیستند.

روزنامه گاردین انگلیس پیش از این اعلام کرده بود که دولت آمریکا هفته گذشته گذرنامه و اسناد هویتی ادوارد اسنودن را بی‌اعتبار اعلام کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها