امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19262
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 86
«مهدی قره‌شیخلو» رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص دلایل ...

«مهدی قره‌شیخلو» رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص دلایل انصراف این سازمان از حضور در نمایشگاه قرآن کریم گفت: چند سال است با مشکل فضا در نمایشگاه قرآن روبه‌رو هستیم، سال گذشته قصد داشتیم با انرژی مضاعفی در نمایشگاه حضور پیدا کنیم، از این رو برای شرکت در نمایشگاه هزینه کردیم، اما فضایی که به ما اختصاص داده شد فضایی محدود و در یک نقطه کور قرار داشت.

وی با اشاره به ظرفیت بالای سازمان دارالقرآن گفت: اگر نمایشگاه محل ظهور و بروز فعالیت‌های قرآنی نظام جمهوری اسلامی است؛ باید متناسب با توانایی و برنامه‌های دستگاه‌ها به آنها فضا اختصاص داد؛ به عنوان مثال دفتر نظارت بر چاپ و نشر سازمان، یک گنجینه بی‌نظیر در سطح جهان اسلام است و بسیاری از مصحف‌های این دفتر در هیچ کجای دنیا یافت نمی‌شود و اگر ما بخواهیم تنها ظرفیت دفتر نظارت بر چاپ و نشر سازمان را عرضه کنیم شاید بیش از 300 متر فضا نیاز داشته باشیم. این در حالی است که هر سال شاهدیم فضاهای خوب به کسانی داده می‌شود که چیزی برای ارائه ندارند.

قره‌شیخلو با انتقاد از نحوه واگذاری مسئولیت بخش‌های نمایشگاه قرآن گفت: مسئولیت بخش مؤسسات برعهده اتحادیه تشکل‌های قرآنی است که خود این موضوع محل تأمل است، زیرا وقتی عملکرد دستگاه‌ها را می‌بینند باید مطابق با آن مسئولیت‌ها را واگذار کنند، در حالی که همه ‌ساله مسئولیت بخش مؤسسات به صورت سنتی به اتحادیه تشکل‌های قرآنی واگذار می‌شود و آنها همه ساله با ما اینگونه برخورد می‌کنند، هیچ کس هم از ما دفاع و حمایت نمی‌کند.

رئیس سازمان دارالقرآن تقسیم‌بندی بخش مؤسسات نمایشگاه قرآن را هم ناعادلانه خواند و گفت: چندین هزار مؤسسه از ما مجوز دریافت کرده‌اند اما شاهد هستیم فضای در اختیار مؤسسات تحت پوشش ما چندان با فضایی که به ما می‌دهند تفاوت ندارد و خود اتحادیه بهترین نقطه یعنی ورودی بخش را به خود اختصاص داده و در آنجا هم شاهد بودیم تعدادی مبل و تخت و حوض گذاشته بودند.

قره‌شیخلو با اعلام انصراف از حضور در نمایشگاه قرآن کریم گفت: فضایی در طبقه دوم انتهای راهرو به ما اختصاص داده بودند، اما این فضا در بن‌بست قرار دارد و هیچ‌کس از آن دیدن نمی‌کند. از این رو ما به این نتیجه رسیدیم که وقت و انرژی و بودجه خود را هدر ندهیم.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها