امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19265
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 253
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، یگان‌های ارتش سوریه تلاش افراد مسلح برای باز پس‌گیری سامانه مسافربری ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، یگان‌های ارتش سوریه تلاش افراد مسلح برای باز پس‌گیری سامانه مسافربری «البولمان» در دمشق که در جوار منطقه «جوبر» قرار دارد را دفع کردند. از «القابون»، در ریف دمشق هم گزارش می‌شود که نیروهای ارتش سوریه به پیشروی خود در این منطقه ادامه می‌دهد.

این درحالی است که دیگر یگان‌های ارتش سوریه در رقه، در شمال سوریه نیز به عملیات نظامی خود برای شکستن محاصره «گردان 17 رقه» ادامه می‌دهند و ارتش سوریه نیز کمک‌های نظامی به این منطقه ارسال کرده است.

از استان ادلب در شمال غربی سوریه نیز گزارش شده که یگان‌های ارتش سوریه در این منطقه مراکز تجمع افراد مسلح را هدف قرار داده و منهدم کردند.

  ***آنچه در زیر می‌آید، جدیدترین تحولات میدانی سوریه به تفکیک مناطق و استان‌ها است***

دمشق و ریف دمشق: دفع حمله به سامانه مسافربری «البولمان» و پیشروی ارتش در القابون
 
یگان‌های ارتش سوریه روز گذشته تلاش یک گروه از افراد مسلح برای حمله به سامانه مسافربری «البولمان» در دمشق جهت باز پس‌گیری این سامانه را دفع کردند که در جوار منطقه «جوبر» دمشق قرار دارد و پیشتر ارتش سوریه کنترل آن را به دست گرفته بود. در جریان این عملیات تمام عناصر این گروه مسلح کشته شدند.

این درحالی است که منطقه «جوبر» نیز خود شاهد درگیری شدید و سخت یگان‌های ارتش سوریه با عناصر مسلح در امتداد «خیابان پارلمان» و اطراف «برج المعلمین» بود که در نتیجه آن بیش از 19 فرد مسلح کشته و بیش از 30 نفر دیگر زخمی شدند.

از منطقه «القابون» در ریف دمشق هم گزارش شده که نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، پیشروی چشمگیری را در این منطقه محقق کنند و یگان‌ توپخانه ارتش سوریه نیز چندین مرکز تجمع افراد مسلح در نزدیکی «سوق التهریب» در قابون را هدف قرار داده و منهدم کردند. منطقه «البعله» نیز شاهد درگیری‌های شدید ارتش سوریه با افراد مسلح بود.

اما از «برزه» گزارش شده که ارتش سوریه با گروه‌های مسلح اطراف مسجد «السلام» و در امتداد منطقه «الطاحونه» درگیر شد. همزمان با آن در منطقه «حرستا» نیز ارتش سوریه با عناصر مسلح در نزدیکی میدان «الثانویه» و «حرستا البصل»‌ و پشت «منابع آب» درگیر شدند که در نتیجه آن بیش از 40 فرد مسلح کشته شدند.

از «دوما» نیز خبر می‌رسد که یگان‌های ارتش سوریه دو گروه مسلح را در منطقه «الکوع» و «البلدیه» تحت پیگرد قرار دادند. همچنین خیابان عمومی منطقه «عدرا» و نزدیک «الجامع الکبیر» منطقه «عربین» شاهد درگیری نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح بود.
 
ادلب: کشته شدن سرکرده گروه تروریستی «لواء الأمه»
 
نیروهای ارتش سوریه مستقر در استان ادلب در شمال غربی سوریه چندین مرکز تجمع و مقرهای عناصر مسلح در روستای «الباره» از توابع منطقه «جبل الزاویه» در ریف إدلب را هدف قرار داده و منهدم کردند که در جریان آن ده‌ها فرد مسلح کشته شدند. در میان کشته‌ها «بلال عبد المعطی السید» شناسایی شد که از سرکردگان گروه تروریستی «لواء الأمه» وابسته به «ارتش آزاد سوریه» بود.

همچنین شهر «معرتمصرین»‌ شاهد درگیری دو گروه تروریستی مسلح بر اثر اختلاف برسر تقسیم اموال مسروقه میان آنها بود که کشته و زخمی شدن شماری از عناصر دو طرف را درپی داشت.
 
رقه و دیر الزور: ارسال تجهیزات نظامی برای ارتش سوریه
 
از استان رقه در شمال سوریه گزارش می‌شود که یگان‌های ارتش سوریه به پیشروی خود به سمت شهر رقه ادامه می‌دهند و چندین مرکز تجمع افراد مسلح در این شهر و به طور مشخص منطقه «الحزیمه» را هدف قرار داده و منهدم کردند. دیگر مناطق این استان نیز شاهد درگیری نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح بود. همچنین گزارش شده که ارتش سوریه برای یگان‌هایی که قصد شکستن محاصره گردان 17 رقه را دارند، تجهیزات نظامی ارسال کرده است.

از دیر الزور در شرق سوریه نیز خبر می‌رسد که یگان‌های ارتش سوریه یک دستگاه اتوبوس و دو دستگاه خودرو مجهز به تیربارهای سنگین را در شرق چاه نفت «التیم» در ریف دیر الزور هدف قرار دادند و منهدم کردند.

همچنین چندین مرکز تجمع افراد مسلح در منطقه «المریعیة» در ریف دیر الزور نیز هدف قرار داده شد و منهدم گردید که در جریان آن چندین فرد مسلح کشته شدند که در میان کشته‌ها «عبدالغنی الرزو»، سرهنگ فراری ارتش سوریه شناسایی شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها