امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19278
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، همزمان با طرح خروج نیروها و تجهیزات نظامی ناتو از خاک افغانستان و ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، همزمان با طرح خروج نیروها و تجهیزات نظامی ناتو از خاک افغانستان و بدنبال توافق مجدد مقامات واشنگتن و اسلام آباد، بار دیگر تردد کامیون‌های تدارکاتی ناتو در خاک پاکستان افزایش یافته است.

قرار است این کامیون‌ها از بلوچستان راهی کراچی و از آنجا با کشتی به آمریکا و سایر کشورهای عضو ناتو انتقال یابند.

علت توقف کامیون‌های ناتو در مرز مشترک با افغانستان بازرسی نیروهای امنیت و گمرک پاکستان است.

در گذشته تدارکات ناتو از مرز طورخم به کراچی انتقال می‌یافت اما در حال حاضر بیشتر این تدارکات به مرز چمن واقع در بلوچستان منتقل شده است.

کارشناسان نظامی بر این باورند که بلوچستان برای آمریکا امن‌تر از ایالت خیبر‌پختونخواه است زیرا شبه نظامیان مخالف آمریکا در این ایالت ضعیف هستند و ارتش آزادی بخش بلوچ آمریکایی‌ها را همراهی می‌کند.

ایالت خیبر‌پختونخواه مرکز تجمع شبه نظامیان مخالف آمریکا است و با توجه به تضعیف تحریک طالبان پاکستان بر اثر عملیات‌های ارتش و گروه‌های جهادی واشنگتن تنها حامی خود را از دست داد بنابراین عبور از این مناطق دشوار بود و کامیون‌های ناتو هدف حمله شبه‌نظامیان قرار می‌گرفت.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار