امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1928
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 248
 اسحاق صلاحی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا ...

 اسحاق صلاحی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا کاهش بودجه در افزایش حق عضویت این کتابخانه تأثیر خواهد گذاشت، بیان داشت: بودجه جاری این کتابخانه در سال جدید نسبت به سال گذشته 15 درصد کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: بودجه بخش «تملک و دارایی» این کتابخانه که در بخش‌هایی نظیر خرید سند و کتاب و نگهداری آنها، تأسیسات و خرید تجهیزات کتابخانه ملی مصرف می‌شد به میزان 23 درصد کاهش یافته است.

صلاحی ادامه داد: در سال گذشته عضویت افراد در کتابخانه ملی یک، 2 و 3 ساله بود اما امسال عضویت این کتابخانه 3 ماهه، 6 ماهه و یکساله خواهد بود چراکه بسیاری از افراد که کارت عضویت این کتابخانه را دریافت می‌کنند بعد از اتمام پروژه‌هایشان دیگر به این کتابخانه مراجعه نمی‌کنند به همین منظور تاریخ تمدید عضویت را کاهش دادیم.

وی افزود: کارت عضویت 6 ماهه برای کسانی است که می‌خواهند پایان‌نامه و یا پروژه‌ای را طی چند ماه به اتمام برسانند اما کارت‌های یکساله برای استفاده مستمر اعضا از خدمات این کتابخانه است.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران معتقد است، تغییر در مقاطع صدور کارت‌های عضویت در کتابخانه ملی در مدیریت کنترل جمعیت این کتابخانه تأثیرگذار خواهد بود چراکه آنها تلاش دارند تا افزایش جمعیت اعضای این کتابخانه را از گیت‌های ورودی کتابخانه ملی کنترل کنند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار