امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۲۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19285
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 77
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن زیاری رئیس دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور در راستای برداشتن سد کنکور ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن زیاری رئیس دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور در راستای برداشتن سد کنکور و آرامش خاطر جوانان جویای علم، توانست پس از 4 سال کار کارشناسی متخصصین کنکور را در تمام کد رشته محل‌های خود، حذف کند.

قائم مقام وزیر علوم اظهار داشت: به این ترتیب وعده دولت و مجلس مبنی بر حذف کنکور، برای نخستین بار توسط دانشگاه پیام‌نور در تمامی کد رشته‌ها محقق شد و از این پس کسانی که در کنکور سراسری شرکت کرده یا شرکت نکرده‌اند می‌توانند از طریق دفترچه جدیدی که همراه با دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش توزیع می‌شود رشته خود را انتخاب کنند.

وی تصریح کرد: سال گذشته دانشگاه پیام‌نور موفق به حذف آزمون در 6000 رشته محل شده بود و در حال حاضر نیز توانست کنکور مقطع کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته را به  طور کامل حذف کند.

زیاری گفت: به این ترتیب در فراگیر سال 92 که در مهر ماه پذیرش خواهیم داشت دیگر مقطع کارشناسی نداریم و فقط در مقطع کارشناسی ارشد آزمون فراگیر برگزار می‌شود.

زیاری در پایان تصریح کرد: حذف کنکور علاوه بر حذف مخارج مالی احتمالی که برای متقاضیان در برداشت، موجب آرامش خاطر بیشتر جوانان آینده‌ساز میهن اسلامی ما خواهد شد و از این پس آنها می‌توانند با فراغ بال به تحصیل خود در دوران دبیرستان ادامه دهند و با کسب نمرات عالی امکان تحصیل در دانشگاه و رشته مورد علاقه خود را فراهم کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار