امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19293
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 84
به گزارش فارس به نقل از ای ویک، به تازگی حفره خطرناکی در سایت فیس بوک برطرف شده که هکرها با سوء استفاده از آن توانسته بودند به حساب‌های کاربران نفوذ ...

به گزارش فارس به نقل از ای ویک، به تازگی حفره خطرناکی در سایت فیس بوک برطرف شده که هکرها با سوء استفاده از آن توانسته بودند به حساب‌های کاربران نفوذ کنند.

مدیران فیس بوک که از برطرف کردن مشکل یاد شده ناتوان بودند برای حل آن مبلغ 20 هزار دلار جایزه و پاداش در نظر گرفتند.

این آسیب اولین بار از سوی جک ویتن محقق امنیتی در انگلیس به اطلاع فیس بوک رسید. حفره شناسایی شده مربوط به شیوه‌ای است که فیس بوک از آن برای به روزکردن حساب های کاربران از طریق ارسال پیامک استفاده می‌کند. در این شیوه کاربران باید حساب کاربری خود را به شماره تلفن همراه خود متصل کنند و برای لاگین کردن هم از شماره تلفن همراه خود استفاده کنند.

آسیب پذیری مذکور تاکنون باعث از دست رفتن کنترل حساب‌های هزاران نفر از کاربران فیس بوک شده و از کاربران خواسته شده بود برای در امان ماندن از این مشکل از به روزرسانی حساب های خود در فیس بوک از طریق ارسال پیامک خودداری کنند.

پس از رفع مشکل یاد شده از طریق اعطای جایزه فیس بوک اعلام کرده در آینده هم به افرادی که آسیب‌پذیری‌های این سایت را شناسایی و گزارش کنند جایزه خواهد داد.

انتهای پیام/ آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار