امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19294
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، نشست توجیهی و بازآموزی مدرسان دوره آموزش خانواده متعالی موضوع بخشنامه شماره 34444/91/200 مورخ دوم آبان ماه سال ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، نشست توجیهی و بازآموزی مدرسان دوره آموزش خانواده متعالی موضوع بخشنامه شماره 34444/91/200 مورخ دوم آبان ماه سال گذشته معاونت توسعه مدیریت نیروی انسانی ریاست جمهوری برگزار شد.

این برنامه به طریقه ویدئو کنفرانس به صورت ملی همزمان در سراسر کشور اجرا شد.

در ابتدا زهرا سجادی معاون امور خانواده مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اظهار امیدواری کرد: با هماهنگ نمودن سبک زندگی خود با سبک زندگی ائمه اطهار(ع) و در رأس آنها زندگی پیامبر اکرم(ص) اظهار امیدواری کرد که حماسه سیاسی ملی ما به حماسه بزرگ جهانی انقلاب حضرت مهدی (عج) تبدیل شود. وی در ادامه ضمن تشکر از کلیه دست‌اندرکاران اجرای برنامه به توضیح چگونگی برگزاری دوره و ضرورت و نیاز جامعه به خصوص خانواده‌ها به برنامه‌های آموزشی با رویکرد دینی تأکید کردند.

سپس اساتید برنامه حجت الاسلام  رجایی، حسینی و وافی عضو هیأت علمی و استاد دانشگاه حول موضوعات اقتصاد خانواده، حقوق خانواده و آسیب‌شناسی خانواده به بحث و بررسی پرداختند. 

رجایی استاد دانشگاه با بحث اقتصاد در خانواده، مباحثی همچون برنامه‌ریزی و تقدیر معیشت، برنامه‌ریزی برای خرید، توجه به درآمد خانواده، توجه به میزان زمان خرید، سلامت و بهداشت خانواده، الگوی ایجاد درآمد ثروت و هم‌افزایی خانواده و غیره را مطرح کردند. 

حسینی عضو هیأت علمی دانشگاه با موضوع حقوق در خانواده مدرسان را به ترویج امر اخلاق‌مداری در فضای خانواده به جای تأکید بر دستیابی به حقوق تشویق و تأکید کرد: اگر اخلاق را با حقوق پیوند بزنیم مشکلات در خانواده قابل حل خواهد بود و لازم است که خانواده‌ها را به گذشت و چشم‌پوشی دعوت کرد و از دیدگاه قرآن خانواده پویا باید این چنین خصوصیتی داشته باشد.

 وی تأکید کرد: باید در ازدواج مهندسی نمود و انتخاب همسر از اولین نکات مهم در ازدواج است.

محورهای دیگر بحث حسینی راه‌های ایجاد تفاهم در زندگی از جمله ابراز دوستی به همسر و تقسیم وظیفه در حقوق و تکالیف است.

سپس وافی با موضوع آسیب‌شناسی در خانواده‌ها مهمترین مشکل موجود را عدم تفکیک جغرافیایی به سبب وجود رسانه‌هایی همچون ماهواره‌ و اینترنت برشمرد و توضیح داد: فیلتر اصلی باید درون خود کودکان تعبیه شود.

سپس با بیان فرازی از فرمایشات امیرالمؤمنین(ع) در خصوص اینکه ایشان فرموده‌اند«من نگهبان درهای دلم بوده‌ام» راه‌های مقابله با آسیب‌های موجود را توضیح داد.

 وی تربیت را در سه کلمه زمینه‌سازی انتخاب صحیح برشمرد و تأکید کرد: باید توجه کنیم که تربیت گلخانه‌ای برای فرزاندانمان ایجاد نکنیم و تذکر دادند که خانواده‌ها باید از حالت قبله محوری تلویزیون به کرسی‌نشینی‌های قدیم تغییر کند به عبارتی خانواده باید گرد شوند.

وافی افزود: تربیت، زندگی با کودکان است و پدران باید با کودکان خود دوست باشند که اگر چنین شود مدیریت خانواده در اختیار آنان خواهد بود که پدران و مادران بر روی اعمال و رفتار خود توجه کنند که فرزندان ما بیش از توجه به گفتار ما به اعمال ما توجه می‌کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها