امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19298
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 92
مهدی عبقری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در تشریح وضعیت کنونی بازار گوشی تلفن همراه پس از ...

مهدی عبقری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در تشریح وضعیت کنونی بازار گوشی تلفن همراه پس از افزایش نرخ دلار، اظهار داشت:  به دلیل وابستگی 100 درصدی گوشی به ارز، بالتبع قیمت‌ها در این بازار گوشی با تغییر نرخ ارز دست‌خوش نوسان می‌شود.

رئیس شبکه بازرسی و نظارت مردمی تلفن همراه افزود: در روزهای گذشته و در پی کاهش حدود 600 تومانی قیمت ارز، قیمت‌ها در بازار گوشی تلفن همراه بین 10 تا 20 درصد کاهش یافت.

وی ادامه داد: این کاهش قیمت بین فروشندگان آزاد کالا اتفاق افتاد که با برگشت دلار به قیمت قبلی، قیمت‌ها در بازار گوشی نیز بار دیگر سیر صعودی به خود گرفت.

وی ادامه داد: اما در همان زمان شرکت‌های واردکننده رسمی و نمایندگان رسمی حدود 7 تا 8 درصد کاهش قیمت را در محصولات خود لحاظ کردند که هم‌اکنون و با برگشت دلار به قیمت قبلی هنوز تاثیر این افزایش قیمت را در محصولات خود اعمال نکرده و قیمت‌ها را بالا نبرده‌اند.

عبقری افزود: بنابراین در این نوسان چند روزه، ثبات قیمت‌ها در بین شرکت‌ها و واردکنندگان رسمی بیشتر از بازار آزاد بوده است.

رئیس شبکه بازرسی و نظارت مردمی تلفن همراه تصریح کرد: این امر نیز به این دلیل است که شرکت‌ها به صورت لحظه‌ای خرید ندارند و علاوه بر این قانون این اجازه را به تعزیرات می‌دهد که بر قیمت‌های واردکنندگانی که از ارز مبادله‌ای استفاده می‌کنند، نظارت داشته باشد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها