امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19305
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 99
«غلامرضا شاه‌میوه اصفهانی» از قاریان و اساتید «هنر تلاوت» قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

«غلامرضا شاه‌میوه اصفهانی» از قاریان و اساتید «هنر تلاوت» قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برگزاری مسابقات سراسری تلاوت را طرحی خوب برای تربیت قاریان عنوان کرد و گفت: برگزاری مسابقات سراسری تلاوت به شیوه نوین که قاریان باید قطعاتی از قرآن را حفظ باشند، به آن‌ها این جرأت را می‌دهد که بتوانند همچون قاریان مصری قرآن را به صورت حفظ تلاوت کنند.

وی با اشاره به جایگاه رفیع جمهوری اسلامی ایران در توجه به قرآن کریم ادامه داد: بسیاری از مسئولان قرآنی کشورهای اسلامی از قاریان ایرانی توقع دارند که بتوانند بدون داشتن قرآن و به صورت حفظ به تلاوت قرآن بپردازند، اما متاسفانه بیشتر قاریان ایرانی حتی برای تلاوت سوره‌ای کوتاه نیاز به کتاب قرآن دارند.

شاه‌میوه با بیان اینکه این طرح در راستای کسب مهارت برای قاریان کشورمان طرحی ارزنده و مفید است، خاطرنشان کرد: مسابقات سراسری تلاوت در راستای کیفی شدن تلاوت قاریان است و آن‌ها را برای قرائت چند قطعه از قرآن به صورت حفظ آماده می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مسابقات سراسری تلاوت را نمی‌توان گامی به سوی تحقق مطالبات رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن دانست بلکه این طرح باعث ارتقای کیفیت تلاوت قاریان می‌شود، افزود: برای رسیدن به جایگاه مورد نظر مقام معغظم رهبری در عرصه فعالیت‌های قرآنی باید تمامی مراکز و موسسات قرآنی به طور هدفمند و با برنامه‌ریزی تلاش کنند تا افراد به حفظ قرآن روی آورند.

این مدرس هنر تلاوت در خصوص راهکارهایی برای جذابیت بیشتر مسابقات سراسری قرآن گفت: مسئولان باید جوایز مراحل استانی و کشوری این مسابقات را طوری سازماندهی کنند که افراد برای شرکت در مسابقات رغبت نشان دهند؛ چرا که حفظ قرآن کریم نیازمند تلاش و وقت کافی است، بنابراین با در نظر گرفتن جوایز ارزنده می‌توان افراد را ترغیب به حفظ قرآن کرد.
انتهای پیام/م.خ  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها