امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19307
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «پانوراما الشرق الاوسط»، جریان تمرد در مصر از همه نهادهای دولتی از جمله پلیس و ارتش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «پانوراما الشرق الاوسط»، جریان تمرد در مصر از همه نهادهای دولتی از جمله پلیس و ارتش خواسته که به صورت واضح از خواسته‌های مردم این کشور که در میدان تحریر، در برابر قصر اتحادیه و میدان‌های اصلی استان‌ها عنوان شده، حمایت کنند.

این جریان همچنین بر ادامه اعتراضات مسالمت آمیز در همه میادین اصلی استان‌های مختلف تأکید کرد و نسبت به کشیده شدن مصر به جنگ داخلی هشدار داد.

این جریان با تأکید بر لزوم برگزاری انتخابات زودهنگام یادآوری کرد که هیچ راه‌کاری جز پایان مسالمت آمیز حاکمیت اخوان المسلمین به نمایندگی محمد مرسی قابل قبول نیست.

تمرد به مرسی مهلت داد تا شب سه شنبه از قدرت کناره گیری کند تا نهادهای دولتی زمام امور کشور را به دست بگیرند و آماده برگزاری انتخابات زودهنگام شوند.

این جریان تأکید کرد که در صورتی که مرسی در مدت زمان تعیین شده از قدرت کناره گیری نکند، تمرد مردم را به تظاهرات و حرکت به سوی قصر قبه دعوت خواهد کرد و این مهلت را آغاز عصیان مدنی همه جانبه برای اجرای مطالبات مردم عنوان کرد.

این جریان همچنین تأکید کرد که با مرسی در زمینه تصمیماتی چون تغییر دادستان کل و یا ایجاد تغییر در دولت گفت‌وگو نخواهد کرد.

روز گذشته مصادف با 30 ژوئن اولین سالروز‌ مراسم تحلیف محمد مرسی رئیس جمهور مصر در میدان التحریر بود که معارضان حکومت با دعوت به شرکت در تظاهرات خواستار برکناری مرسی از قدرت و برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری شدند، درگیری‌ها در 7 استان مصر تا کنون 6 کشته و 174 زخمی به همراه داشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها