امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19316
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 100
عبدالرضا کرباسی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره انگشت‌نگاری لکه‌های نفتی اظهارداشت: انگشت‌نگاری لکه‌‌های نفتی نمی‌تواند به صورت آنلاین انجام ...

عبدالرضا کرباسی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره انگشت‌نگاری لکه‌های نفتی اظهارداشت: انگشت‌نگاری لکه‌‌های نفتی نمی‌تواند به صورت آنلاین انجام شود.

معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست با بیان اینکه انگشت‌نگاری نفتی الزاماً باید در آزمایشگاه انجام شود، افزود: دستگاه‌های آنلاین فقط قادر به هشدار افزایش لکه‌های نفتی در دریا هستند.

وی بیان داشت: از طریق انگشت‌نگاری لکه‌های نفتی منشاء ایجاد آلودگی‌های نفتی به خوبی مشخص می‌شود.

معاون سازمان محیط ادامه داد: حدود 8 ماه گذشته نمونه‌هایی از لکه‌های نفتی به وزارت نفت انتقال داده شد اما متأسفانه این وزارتخانه تاکنون آزمایش‌های مربوط به شناسایی این لکه‌ها در دستور کار خود قرار نداده است و اطلاعاتی را در این‌باره به سازمان محیط زیست ارائه نکرده است.

کرباسی یادآور شد: هم‌اکنون در جزیره خارک یک آزمایشگاه کاملاً مجهز در حال انگشت‌نگاری لکه‌های نفتی است اما اطلاعات این آزمایشگاه به منظور شناسایی نوع نفت در جنوب ایران جمع‌آوری می‌شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: چنانچه انگشت‌نگاری لکه‌های نفتی در شمال کشور صورت گیرد بدون شک تأثیر بسزایی را بر جلوگیری از روند رو به رشد بروز ‌‌آلودگی‌ نفتی خواهد داشت.

کرباسی با بیان اینکه انگشت‌نگاری لکه‌های نفتی از وزارت نفت قطع امید کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: به منظور پیش‌برد این مهم قراردادی با دانشگاه تربیت مدرس قراردادی را آماده کرده‌ایم؛ بر همین اساس و طی این قرارداد انگشت‌نگاری نفت کشورهای حاشیه خلیج فارس توسط دانشگاه تربیت مدرس انجام می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها