امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1933
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 373
عبدالرضا اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، درباره حضورش در نقش روحانی در فیلم «فرزند صبح» عنوان کرد : ایفای نقش امام خمینی ره نقشی متفاوت و ...

عبدالرضا اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، درباره حضورش در نقش روحانی در فیلم «فرزند صبح» عنوان کرد : ایفای نقش امام خمینی ره نقشی متفاوت و خاصی است . امام خمینی شخصیتی تعیین کننده ، صاحب تفکر ، با بینش و با کاریزمای خاصی بودند که توانستند بر مخاطبان و مردم اثر گذار باشند و بازی درقالب این شخصیت برجسته آرزوی هر بازیگری است . ایفای نقش این روحانی بزرگ تاریخ که به درکی عمیق از مفهوم روحانیت رسیده بودند ، برای من طاقت فرسا و بسیار سخت بود .

 این بازیگر سینما و تلویزیون درباره میزان تاثیرگذاربودن برگزاری جشنواره روحانی در قاب سینما در راستای ارائه تصویری دقیق و صحیح از روحانیت در فیلمهای سینمای ایران گفت : موقعی که هنرمندان و روحانیون در این جشنواره در قالب نشست‌های تخصصی وحرفه ای در کنارهم قرار بگیرند در قالب بحث و تبادل نظر به شناختی مشترک می‌رسند و خیلی از مسائل و ابعاد شخصیتی روحانیون برای هنرمندان و بالعکس آشکار می‌شود و می‌توانند از آنها برای ساخت فیلم‌ها استفاده کنند .

 وی همچنین درخصوص میزان موفقیت سینما در ترسیم چهره واقعی روحانیت عنوان کرد : باید به این مسئله به صورت نسبی نگاه کرد ، برخی از این فیلم ها چون با تحقیق و پژوهش ساخته شده، توانسته‌اند تا حد زیادی شمایلی درست از شخصیت روحانیت را ارائه کنند و برخی از این فیلمها چون با نگاه شعاری و عدم شناخت کارگردان به روحانیت توام بوده نتواسته‌اند تصویر و چهره درستی از عملکرد روحانیت را نشان بدهد .
 انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها