امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19342
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بی‌بی‌سی، گاردین اسناد جدیدی را که متعلق به آژانس امنیت ملی آمریکاست منتشر کرده که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بی‌بی‌سی، گاردین اسناد جدیدی را که متعلق به آژانس امنیت ملی آمریکاست منتشر کرده که بر اساس آن حتی متحدان غیراروپایی ایالات متحده نیز هدف جاسوسی‌های این کشور بوده‌اند.

این اخبار پس از آن منتشر می‌شود که مجله آلمانی اشپیگل اعلام کرد دفاتر اتحادیه اروپا در نقاط مختلف این قاره مورد جاسوسی سایبری کاخ سفید قرار گرفته‌اند و رهبران اروپایی که از این مساله بسیار خشمگین هستند خواستار دریافت اطلاعاتی در این زمینه شده‌اند.

ادوارد اسنودن که پیش از این برای آژانس امنیت ملی آمریکا کار می کرد اطلاعات یاد شده را افشا و در اختیار رسانه‌ها قرار داده است. وی هم اکنون در فرودگاه روسیه به سر می‌برد و چون آمریکا گذرنامه وی را باطل کرده قادر به مسافرت به هیج کشوری نیست.

اطلاعات منتشر شده در مورد ابعاد گسترده جاسوسی سایبری آمریکا از آلمان و فرانسه باعث شده تا مقامات این کشورها در مورد تبعات این مساله بر روابط دوجانبه خود با کاخ سفید هشدار دهند. رییس پارلمان اروپا در این مورد گفته است: ما از این رویداد به شدت شوکه شده‌ایم چون فکر نمی کردیم که آمریکا با ما مثل دشمن رفتار کند.

بر اساس سند جدید روزنامه گاردین تمامی 38 سفارتخانه و مرکز دیپلماتیک کشورهای اتحادیه اروپا در آمریکا از جمله اهداف جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا بوده اند. روش های مورد استفاده این آژانس هم بسیار متنوع و شامل سوءاستفاده از حفره‌های امنیتی نرم افزاری و سخت افزاری شبکه‌های رایانه ای و استفاده از آنتن‌های خاص برای سرقت اطلاعات بوده است.

نمایندگی‌های فرانسه و یونان در سازمان ملل سفارت ایتالیا در واشنگتن و نمایندگی‌های ژاپن ،مکزیک، کره جنوبی هند و ترکیه از جمله اهداف این حملات بوده اند. آمریکا در یک مورد  در سال 2007 از نقص فنی دستگاه ارسال فاکس مقر اتحادیه اروپا در واشنگتن هم برای جاسوسی استفاده کرده است.
انتهای پیام/ ا  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها