امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19385
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۰
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، نشست خبری نمایش «پسران آفتاب» نوشته نیل سایمون و ترجمه آهو خردمند با حضور سیامک صفری کارگردان و بازیگر، فرزین صابونی و ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، نشست خبری نمایش «پسران آفتاب» نوشته نیل سایمون و ترجمه آهو خردمند با حضور سیامک صفری کارگردان و بازیگر، فرزین صابونی و بهاره رهنما بازیگران این نمایش در سالن کنفرانس تئاتر شهر برگزار شد.

سیامک صفری در ابتدای این نشست اظهار داشت: تلاش تیم ما این است که نمایش قابل عرضه را برای مخاطب خود به صحنه ببریم. امروزه در کشور ما اتفاقات خوبی می‌افتد که همه را راضی می‌کند، مثل پیروزی تیم فوتبال و والیبال و ... به همین دلیل من معتقدم که در عرصه تئاتر هم «پسران آفتاب» از همان دسته است و تماشاگران را راضی می‌کند.

وی در خصوص انتخاب این متن برای اجرا نیز گفت: دلیل انتخاب «پسران آفتاب» نیل سایمون این بود که او نویسنده کمدی نویس چیره دستی است و من دوست دارم مردم بخندند و دوست ندارم حالشان را بگیرم.

این بازیگر مطرح تئاتر درباره نیل سایمون بیان داشت: آمریکایی‌ها در مورد نویسندگانشان راحت صحبت می‌کنند و نیل سایمون را یک هنرمند پول ساز می‌خوانند که این نشان از آن است که آثار او مخاطب دارد. باید یادآوری کنم که همزمان با اجرای ما این اثر در آمریکا در حال اجرا است.

صفری درباره برخی از صحنه‌های حذف شده این نمایشنامه گفت: صحنه‌ای از این نمایش را به دلیل اینکه هنوز ظرفیت کمدی را نمی‌شناسیم، حذف کردیم. چون فرهنگش را نداریم.

بازیگر نمایش «شکار روباه» بیان داشت: نه از سالن اصلی می‌ترسم و نه می‌خواهم تجربه کنم. کارگردانی را به خاطر رشته تحصیلی‌ام دوست داشتم. ضمن اینکه طی سال‌هایی که در کنار علی رفیعی بودم چیزهای زیادی یاد گرفتم؛ قطعا بی‌تجربگی موجب نارضایتی مخاطب می‌شود. این مسائل را می‌دانم برای اینکه روی صحنه این مسائل را تجربه کردم. برای من تماشاگر ارجح است زیرا می‌بینیم گاهی اوقات جنس بنجل به او داده می‌شود.

وی تصریح کرد: به هیچ وجه نمی‌خواهم در اجرایم خطا کنم. برایم وحشتناک است که بگویند کارش مزخرف است.

فرزین صابونی یکی از بازیگران نمایش «پسران آفتاب» با بیان اینکه نقشم در این اثر نسبت به نقش‌های گذشته‌ام متفاوت است، اظهار داشت: به عنوان بزرگترم نمی‌توانستم به سیامک صفری برای حضور در این نمایش نه بگویم. برایم لذت‌بخش است که برای فردی کار کنم که برایم عزیز است. سیامک از معدود افرادی است که به عنوان یک تئاتر قبولش دارم.

این بازیگر تئاتر معتقد است «پسران آفتاب» از انتخاب‌هایی بوده که در این سالها کم اتفاق افتاده و به حال و هوای امروز جامعه ما نزدیک هست و انتخابی هوشمندانه تلقی می‌شود.
 

* سیامک صفری انرژی خسرو شکیبایی را به ما می‌دهد

بهاره رهنما با اشاره به اینکه سیامک صفری به طور خاصی دوست داشتنی است، گفت: آن شور و انرژی که هنگام کار کردن با زنده‌یاد خسرو شکیبایی به آدم دست می‌داد را امروز سیامک صفری به آدم منتقل می‌کند.

وی در رابطه با ایرانیزه کردن برخی از آثار نمایشی گفت: دلیلی ندارد که هر تئاتری را به فرهنگ ایران نزدیک کنیم. ما آثار ایرانی خوبی داریم و در زمانش خوب است که کاری را با مثلا فرهنگ برزیل به صحنه بیاریم تا از طریق آن با فرهنگ‌های مختلف جهان آشنا شویم.

به گزارش فارس نمایش «پسران آفتاب» نوشته نیل سایمون و ترجمه آهو خردمند به کارگردانی سیامک صفری و بازی سیامک صفری، فرزین صابونی، جواد عزتی، صبا گرگین‌پور، جواد پولادی و بهاره رهنما از یکشنبه 16 تیرماه ساعت 21 در سالن اصلی تئاتر شهر اجرا می‌شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها