امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۵:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19389
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۰
تعداد بازدید: 98
سیدمجتبی موسوی رئیس اداره حجم سازمان زیباسازی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره نصب آثار حجمی با موضوع نام مبارک حضرت علی ...

سیدمجتبی موسوی رئیس اداره حجم سازمان زیباسازی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره نصب آثار حجمی با موضوع نام مبارک حضرت علی (ع) در طول بزرگراه امام علی (ع) توضیح داد: با بهره‌برداری بزرگراه امام علی (ع) چند اثر شامل نقش برجسته «علی ای همای رحمت»،‌«قاصدک» و اثری انتزاعی با موضوع کتابت نهج‌البلاغه به همراه دو اثر حجمی دیگر با عنوان «بسم الله» تاکنون در حاشیه بزرگراه امام علی (ع) نصب شده است و قرار است سه اثر حجمی دیگر نیز در طول این بزرگراه نصب شود.

او در توضیح آثاری که برای نصب آماده سازی شده است گفت:‌ یکی از آثاری که قرار است نصب شود،‌اثری حجمی با متریال سنگ است که با توجه به نام حضرت علی (ع) ساخته شده است، دیگری ضریحی است از جنس آهن که مزین به نقش برجسته نام حضرت علی به خط کوفی است و سومین اثر نیز با عنوان «سمیع العلیم» باز هم با استفاده از خط به صورت حجمی کار شده است.

او درباره استفاده مجسمه‌سازان از خط و گرافیک در ساخت آثاری با موضوع نام حضرت علی (ع) توضیح داد: این آثار برخلاف اغلب آثار حجمی که برداشتی از خط و گرافیک دارند،‌جز معدود آثاری است که حجم پردازی شده‌اند و توسط هنرمندان مجسمه‌ساز ساخته شده است.

به گزارش فارس، آثار حجمی این بزرگراه ساخته هنرمندانی چون امیر وفایی، روح الله شمسی زاده،‌امیر طباطبایی،‌ حمید حکیمی و ... است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها