امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19395
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۰
تعداد بازدید: 70
«حسین فردی» مقام نخست مسابقات بین‌‎المللی قرآن کریم ایران در سال 86 در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

«حسین فردی» مقام نخست مسابقات بین‌‎المللی قرآن کریم ایران در سال 86 در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه حفظ قرآن کریم می‌تواند یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری مسابقات تلاوت قرآن باشد، گفت: با این کار قاریان کشورمان تشویق می‌شوند تا همچون قاریان مصری توانایی تلاوت قرآن از حفظ را کسب کنند.

وی روخوانی آیات از روی قرآن را ضعفی بزرگ برای قاریان موفق دانست و افزود: قاریان قوی هنگام تلاوت باید با شنوندگان ارتباط برقرار کنند تا افراد از تلاوت آن‌ها لذت ببرند که این امر با حفظ قرآن و تسلط بر آیه‌های آن امکان‌پذیر است.

فردی با بیان اینکه مسابقات ما باید به سمتی برویم که قاریان کشورمان به حفظ قرآن روی آورند تا در هنگام تلاوت قرآن فقط در فکر نحوه تلاوت باشند، خاطرنشان کرد: اگر قاری موفق، حافظ قرآن نیز باشد، دیگر نگران اشتباه اعرابی و روخوانی نخواهد بود و تمام توجه خود را به نحوه تلاوت و صوت و لحن جلب می‌کند؛ بنابراین با تسلط و تمرکز بیشتری قرائت کرده و بر مخاطب تاثیرگذاری بیشتری دارد.

این قاری بین‌المللی یکی از راهکارهای انس بیشتر افراد با قرآن را برگزاری مسابقاتی هدفمند با جوایزی ارزشمند عنوان کرد و گفت: با توجه به مشکلات مالی در جامعه اگر جوایز مسابقات ارزش مادی بالایی داشته باشد، نه تنها جامعه قرآنی بلکه تمامی اقشار جامعه با انگیزه بیشتری به حفظ قرآن روی خواهند آورد.
انتهای پیام/م.خ
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار