امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19397
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۰
تعداد بازدید: 207
«علی منصوری» مدیر بخش «با کاروان شهادت» نمایشگاه قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با ...

«علی منصوری» مدیر بخش «با کاروان شهادت» نمایشگاه قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به روایت تصویری واقعه کربلا در این بخش گفت: در بخش «با کاروان شهادت» نمایشگاه قرآن، واقعه کربلا از آغاز سفر کاروان «امام‌حسین(ع)» از مدینه تا انتقال کاروان اسرا به شام به تصویر کشیده شده است.

روایت تصویری از کاروان کربلا به همراه توضیحات

وی از تهیه تابلو‌های حجمی در این بخش خبر داد و گفت: تابلو‌های تصویری این بخش به صورت حجمی تهیه و سعی شده تا مخاطب یک روایت تصویری کامل با همان حال و هوا را تجربه کند، همچنین در کنار تابلو‌های تصویری، توضیحات مربوط به آن تصاویر هم به نمایش در‌آمده است، به عنوان مثال در این بخش کاخ ولید به تصویر کشیده شده و «امام‌حسین(ع)» در حال موعظه آنان است که در کنار تصاویر بیانات امام هم نوشته شده است.

آشنایی با یاران و محبان «امام‌حسین(ع)» در بخش «با کاروان شهادت»

منصوری در خصوص چینش تابلو‌های نمایشگاه گفت: بخش با کار‌وان شهادت از حدود 50 غرفه تشکیل شده است که در هر کدام از این غرفه‌ها بخشی از سرنوشت کاروان کربلا روایت شده است، همچنین علاقه‌مندان با مراجعه به این غرفه‌ها با یاران و محبان «امام‌حسین(ع)» آشنا می‌شوند.

نور‌پردازی و پخش صدا برای واقعی‌تر شدن نمایشگاه

وی از اجرای نور‌پردازی برای شبیه‌سازی بهتر بخش به واقعه کربلا خبر داد و گفت: علاوه بر تصویر‌سازی و کار‌های حجمی با نور‌پردازی و پخش صوت تلاش می‌کنیم فضای نمایشگاه را به واقعه کربلا نزدیک کنیم تا مخاطبان از این فضا بهره بیشتری ببرند.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بخش با کاروان شهادت نمایشگاه قرآن کریم با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در فضایی به مساحت 1300 متر مربع در صحن یاس مصلی تهران در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار