امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1941
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 376
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در این دوره بیش از 5000  فیلم از سراسر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در این دوره بیش از 5000  فیلم از سراسر جهان متقاضی شرکت در جشنواره «کوتاه کوتاه» ژاپن بودند که از میان آنها، 81 فیلم برای نمایش و رقابت در بخش های رسمی جشنواره انتخاب شدند.

 برپایه این گزارش، این جشنواره در سه بخش رسمی بهترین فیلم کوتاه بین‌الملل، بهترین فیلم کوتاه آسیایی و بهترین فیلم کوتاه ژاپنی و همچنین جایزه ویژه تماشاگران برگزار می شود و برندگان «جایزه بزرگ» جشنواره در هر بخش، به آکادمی اسکار معرفی خواهند شد.

 این گزارش می افزاید: در این جشنواره که ماه ژوئن (خردادماه) در شهر «توکیو» ژاپن برگزار خواهد شد، فیلم کوتاه داستانی "کورسو" به کارگردانی «امید عبداللهی» و تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در بخش «مسابقه بین الملل» آسیا، با 16 فیلم کوتاه دیگر برای کسب جایزه بزرگ و جایزه ویژه تماشاگران، به رقابت خواهد پرداخت. این فیلم در بهمن ماه سال گذشته نیز موفق به کسب نشان ویژه جشنواره معتبر «کلرمون فران» فرانسه شده بود.

 گفتنی است که جشنواره بین المللی فیلم "کوتاه کوتاه" ژاپن، از سال 1999 و با هدف پشتیبانی از فیلمسازان جوان سراسر دنیا تاسیس شده است و هم اکنون به عنوان یکی از جشنواره های معتبر فیلم کوتاه در قاره آسیا شناخته می شود.
 انتهای پیام/  ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها