امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19413
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۲
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از فرانس 24، نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متشکل از اعضای سازمان کشورهای آفریقای غربی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از فرانس 24، نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متشکل از اعضای سازمان کشورهای آفریقای غربی موسوم به اکوواس از امروز دوشنبه کنترل مالی را برای حفظ صلح و ثبات تا برگزاری انتخابات 28 جولای در اختیار می‌گیرند.

عملیات نظامی علیه شورشیان مالی توسط ارتش فرانسه از ماه ژانویه 2013 آغاز شده بود.

براساس این گزارش، این نیروهای نظامی تحت لوای سازمان ملل هستند و ماموریت آنها برقراری ثبات در مالی، 4 هفته قبل از برگزاری انتخابات مهم در این کشور است.

این گزارش افزود؛ 12600 نیروی نظامی کنترل اوضاع را از ارتش فرانسه به دست خواهد گرفت و کمک می‌کنند دولت مرکزی مالی قبل و بعد از انتخابات اقتدار خود را بر کل این کشور تثبیت کند.

فرانسه از ابتدای عملیات نظامی علیه شورشیان مالی، 4500 نیروی نظامی به این کشور اعزام کرد اما در حال حاضر این کشور حدود 1000 نیروی نظامی خود را در مالی حفظ کرده است.

ژنرال «جین بوسکو کازورا» دومین فرمانده نیروهای نظامی متحد آفریقا مسئولیت فرماندهی نیروهای حافظ صلح در مالی را برعهده خواهد داشت.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها