امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19418
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۲
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المنار فلسطین»، منابع آگاه تأکید کردند که واشنگتن از تحولات اخیر ایجاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المنار فلسطین»، منابع آگاه تأکید کردند که واشنگتن از تحولات اخیر ایجاد شده در مصر ابراز نگرانی کرده است و مشاوران اوباما در این زمینه با رهبران اخوان المسلمین در این کشور تماس خواهند گرفت.

مشاوران کاخ سفید با مسئولانی در ریاست جمهوری مصر تماس گرفته و از رهبران اخوان المسلمین خواسته‌اند تا به پیشنهاد‌های ارتش در این زمینه توجه کنند زیرا ارتش مصر در حال حاضر تنها ضمانت موجود برای حفظ نظام این کشور است.

منابع نزدیک در قاهره تأکید کردند که فرماندهان ارتش طرح‌هایی برای ارائه به گروه اخوان المسلمین و مخالفان ملی آماده کرده‌اند و واشنگتن معتقد است که حکومت اخوان المسلمین باید این طرح‌ها را بررسی کنند.

یکی از پیشنهادهای مطرح شده از سوی ارتش تشکیل حکومت تکنوکرات بدون حضور اخوان المسلمین است که اعتبار واقعی نیز داشته باشد و پس از آن نشست گفتمان ملی برای مذاکره برپا شود.

این منابع تأکید کردند که مردمی که به خیابان‌ها آمده‌اند تا زمانی که خواسته‌هایشان محقق نشود عقب نشینی نخواهند کرد و حکومت باید این واقعیت را درک کند.

این در حالی است که واشنگتن سقوط نظام اخوان السملیندر مصر را ضربه‌ای سنگین به برنامه های خود در منطقه می‌داند و نشان می‌دهد که اسلام معتدلی که آمریکا از آن حمایت می‌کند آماده به دست گیری قدرت در منطقه نیست.

روز گذشته در سالروز تحلیف «محمد مرسی» به عنوان رئیس جمهور مصر میلیون‌ها موافق و مخالف وی در میادین اصلی استان‌های سراسر این کشور قدرت نمایی کردند.

این اعتراضات درگیری‌های فراوانی به همراه داشت و به گفته وزارت بهداشت مصر تا کنون 16 تن کشته و 713 نفر زخمی شده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها