امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19421
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۲
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «جان کری» پس از ورود به «برونئی» برای نشست امنیت منطقه‌ای از چین و کشورهای جنوب شرق آسیا خواست تا ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «جان کری» پس از ورود به «برونئی» برای نشست امنیت منطقه‌ای از چین و کشورهای جنوب شرق آسیا خواست تا در خصوص طرح کاهش تنش‌ها در دریای جنوب چین به توافق برسند.

وی یادآور شد که منافع منطقه و واشنگتن به دنبال درگیری‌‌ها بر سر دریای جنوب چین در معرض خطر قرار می‌گیرد.

این اظهارات وزیر خارجه آمریکا یک روز بعد از آن اعلام شد که چین اعلام کرد که مذاکرات رسمی با کشورهای آسیای جنوب شرقی در خصوص اختلافات بر سر موضوع دریای جنوب چین را اواخر سال جاری میلادی برگزار خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا در اظهارات آغازین خود در کنفرانس برونئی گفت: منافع مستحکمی در رفع درگیری‌های دریای جنوب چین برای ما و طرفین ما وجود دارد. امیدواریم که به زودی پیشرفت‌هایی در خصوص تضمین ثبات در این منطقه حیاتی شاهد باشیم.

کری ادامه داد که پکن، سئول و توکیو در تلاش‌های خود برای متقاعد کردن کره شمالی به ترک برنامه سلاح‌ هسته‌ای اش کاملاً متحد هستند.

وی این اظهارات را پس از برگزاری گفت‌وگوهای دو جانبه با «وانگ یی» وزیر خارجه چین در حاشیه نشست امنیت منطقه‌ای در برونئی اعلام کرد.

وزیر خارجه آمریکا که همچنین گفت‌وگوهای سه‌جانبه‌ای را با دیپلمات‌های ارشد کره جنوبی و ژاپن قبل از دیدار با وانگ انجام داد، در یک کنفرانس خبری گفت: ما چهار کشور کاملاً در تصمیم خود متحد هستیم که آینده با در نظر گرفتن کره شمالی باید عاری از سلاح‌های هسته‌ای باشد.

کری که برای حضور در نشست منطقه‌ای «آ‌سه‌آن» با 27 عضو که قرار است امروز برگزار شود، در برونئی به سر می‌برد، تصریح کرد که وزیر خارجه چین برای وی اهمیت خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی را روشن کرد و دو طرف به توافق رسیدند که همکاری‌ها در خصوص خلع سلاح کره شمالی را تقویت کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها