امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19431
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۳
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، جک لو وزیر خزانه داری آمریکا گفت؛ واشنگتن فشار خود علیه چین در زمینه امنیت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، جک لو وزیر خزانه داری آمریکا گفت؛ واشنگتن فشار خود علیه چین در زمینه امنیت سایبری به ویژه سرقت اطلاعات تجاری و مالکیت معنوی را حفظ خواهد کرد.

وزیر خزانه داری جدید آمریکا افزود: من پیش از این در دیدار با «شی جینپینگ» رئیس جمهوری چین نگرانی خود را درباره امنیت سایبری به عرض وی رساندم.

لو تاکید کرد که این مساله به عنوان یکی از نگرانی‌ها و دستور کار اصلی ما در رابطه با چین باقی خواهد ماند.

براساس این گزارش، وزیر خزانه داری و وزیر خارجه آمریکا هفته آینده میزبان همتایان چینی خود به منظور گفت‌وگوهای سالانه استراتژیک اقتصادی میان 2 کشور هستند.

نگرانی وزیر خزانه داری درباره حملات سایبری علیه چین درحالی مطرح می‌شود که افشای اطلاعات محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا و جاسوسی اینترنتی سازمان‌های اطلاعاتی این کشور از شهروندان چینی با واکنش شدید مقامات پکن مواجه شده است.

دولت چین در اولین واکنش خود به گزارشهایی درباره جاسوسی اینترنتی آمریکا، از دولت کاخ سفید خواست درباره برنامه های نظارتی غیرقانونی خود به جامعه بین المللی توضیح دهد.

هوا چونیانگ سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: ما معتقدیم آمریکا باید به نگرانی‌های جامعه بین المللی توجه کند و توضیحات لازم را درباره این موضوع ارائه کند.

آمریکا پیش از این هم ارتش و دولت چین را متهم به دست داشتن در حملات سایبری علیه زیرساخت‌ها و شرکتهای تجاری این کشور کرده بود. اتهامی که چین آن را رد کرده و تاکید می‌کند که چین خود قربانی حملات سایبری است.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها