امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19443
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۳
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المنار»، دادگاهی در عربستان در امور مربوط به تروریسم روز گذشته 14 متهم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المنار»، دادگاهی در عربستان در امور مربوط به تروریسم روز گذشته 14 متهم به فعالیت‌های تروریستی در این کشور را به 3 تا 22 سال زندان با تحمل اعمال شاقه و ممنوعیت از خروج از کشور محکوم کرد.

این دادگاه همچنین در خواست مدعی العموم برای اعدام پنج تن از متهمان را رد کرد.

این محکومان به تکفیر نظام عربستان و ولی امر، آموزش برای استفاده از سلاح و استفاده از آن علیه نیروهای دستگاه اطلاعاتی، اقدام به قتل، نگه داری از سلاح و جعل سند متهم شده بودند.

دادگاه مربوط به امور تروریستی از تابستان سال 2011 آغاز به کار کرده که عموما از صدور اشد مجازات (اعدام) امتناع کرده است و شدیدترین حکمی که تا کنون این دادگاه‌ها صادر کرده‌ 25 سال زندان بوده است.

گزارش‌های رسانه‌ای تأکید کردند که با توجه به حساسیت این گونه جرائم، احکام صادر شده از سوی این دادگاه معمولا سنگین نیست.

این در حالی است که دادگا‌ه‌های عربستان احکام سنگینی برای مخالفان و فعالان معارض حکومت صادر می‌کند و روز گذشته سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که یک دادگاه عربستانی هفت جوان فعال این کشور را به اتهام فعالیت در شبکه های اجتماعی به 5 تا 10 سال زندان محکوم کردند.

سازمان عفو بین الملل در سال 2011 گزارشی منتشر کرد که بر اساس آن عربستان برای سرکوب آزادی بیان و اعتراضات مدنی مردم دست به اقدامات ضد بشری فراوانی زده است.

این سازمان تأکید کرد که هزاران نفر به اتهام جرائم امنیتی و سیاسی بدون محاکمه در زندان‌های عربستان حضور دارند و تنها 330 نفر از آنها تاکنون در دادگاه‌هایی «غیر منصفانه» محاکمه شده‌اند.

نهادهای حقوق بشری بارها به عربستان به دلیل عدم رعایت حقوق زنان، زندانیان سیاسی، اقلیت‌های دینی و مذهبی هشدار داده که ریاض همه این اتهام‌ها را رد کرده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار