امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19447
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۳
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «دیوید کامرون» نخست‌وزیر بریتانیا امروز (10 تیرماه) با «نورسلطان نظربایف» ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «دیوید کامرون» نخست‌وزیر بریتانیا امروز (10 تیرماه) با «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهوری قزاقستان دیدار و مسائلی را در زمینه امنیت و توسعه روابط دوجانبه بحث و بررسی کرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری قزاقستان در بیانیه‌ای افزود: کامرون با همتای قزاقی خود چشم‌انداز همکاری‌های اقتصادی و تجاری، زمینه افزایش سرمایه‌گذاری و همچنین تسریع در روند اجرای توافقات دوجانبه را بررسی کردند.

به گفته این منبع تبادل نظر در مورد اوضاع افغانستان و گام‌های مشترک پس از خروج نیروهای ناتو از این کشور در سال 2014 نیز از دیگ محورهای این ملاقات بود.

در بیانیه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری قزاقستان امضای بیش از 10 سند از جمله توافقنامه همکاری‌های استراتیژی از نتایج این مذاکرات عنوان شده‌ است.

بنابراین گزارش موافقت‌نامه همکاری‌های استراتژی از سوی کامرون و نظربایف به امضا رسیده و تنها سندی بوده که لندن و آستانه در 20 سال روابط سیاسی در سطح عالی تدوین کردند.

به گفته این منبع براساس توافقنامه و یادداشت‌های تفاهمی که بین مقامات بریتانیا و قزاقستان به امضا رسیدند لندن سرمایه‌گذاری حدود یک میلیارد دلاری در این کشور آسیای مرکزی را اعلام می‌کند.

در بیانیه همچنین آمده: این اسناد در بخش‌های اقتصادی، مجتمع فلزات و استخراج معادن، نفت، گاز، تولید ماشین‌آلات، امور بانکی، بخش ساخت و عمران، همکاری در امور کیهان‌شناسی و آموزش به امضا رسیده است.

ورود کمیساریای عالی سازمان همکاری اروپا به قرقیزستان

«کنوت ولیبک» کمیساریای عالی سازمان همکاری‌های اروپا برای یک دیدار رسمی 3 روزه و بررسی مسائل بین قومیتی وارد «بیشکک» پایتخت قرقیزستان شد.

به گزارش سرویس خبری وزارت خارجه قرقیزستان، هدف اصلی وی از این سفر بررسی چشم‌انداز همکاری‌های دوجانبه بین سازمان همکاری‌های اروپا و قرقیزستان و شرکت در میزگردی با عنوان «روند بهبود روابط بین قومیتی در قرقیزستان» است.

در این سفر وی با رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس مجلس و نمایندگان دیدار رسمی خواهد داشت.

لازم به ذکر است که میزگرد بهبود روابط بین قومیتی در قرقیزستان 3-1 جولای در قرقیزستان برگزار خواهد شد.

تاریخ انتخابات دوره پنجم نمایندگان مجلس ترکمنستان اعلام شد

دوره پنجم انتخابات مجلس ترکمنستان در تاریخ 24 آذر ماه (15 دسامبر) در سراسر این کشور برگزار خواهد شد.

از سوی دیگر برگزاری انتخابات مجلس ترکمنستان درحالی است که «قربانقلی بردی‏محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان پیشتر با حضور در مجلس این کشور با توجه به اینکه مهلت چهار ساله نمایندگان مجلس چهارم در اواخر سال جاری میلادی پایان یافته است، اعلام کرد که دور جدید انتخابات مجلس اواخر سال جاری میلادی با حضور نمایندگان 2 حزب سیاسی و به صورت رقابتی برگزار خواهد شد.

وی افزود: در انتخابات آتی مجلس در کنار حزب دمکراتیک (حزب حاکم) حزب سیاسی جدید حزب «کارآفرینان و صاحبان صنایعم که در سال گذشته ترکمنستان ایجاد شد، شرکت کنند.

تلویزیون ملی ترکمنستان در گزارش مصور ضمن تأیید این خبر تصریح کرد که قربانقلی بردی‏محمداف رئیس جمهور ترکمنستان به صورت سنتی در آغاز سال جدید میلادی در محل مجلس حضور یافته راه‏بردهای همه جانبه دولت خود را ابلاغ و وظایف قوه سه‌گانه دولت این کشور را تعیین می‏‌کند.

رئیس جمهور ترکمنستان در سخنان خود اعلام کرد که مجلس چهارم این کشور در مدت زمان چهار سال 17 جلسه علنی داشته و 192 قانون و 181 مصوبه و بخش نامه و 28 مورد موافتقنامه و قرارداد بین‏‌المللی الحاقی ترکمنستان را تصویب کرده‏ است.

در عین حال رئیس جمهور  ترکمنستان از نمایدگان مجلس ترکمنستان بابت سهل انگاری در اجرای برخی دستورات ریاست جمهور، صدور قوانین و دنبال اجرای قوانین صادر کرده و مراقبت از چگونگی اجرا و رعایت قوانین انتقاد کرد.

وی تصریح کرد: کوتاهی در صدور و نظارت بر قوانین و بخشنامه‏‌های  اصلاحات در امور کشاورزی، سیستم آموزشی، فعالیت شوراهای محلی و اصلاحات روستایی و... از جمله عملکرد نامطلوب مجلس چهارم بوده‏ که مستلزم به ارتقا سطح فعالیت و جایگاه مجلس در جامعه است.

لازم به ذکر است که مجلس ترکمنستان دارای 125 نماینده بوده و آخرین انتخابات نمایندگان در دسامبر سال 2008 میلادی انجام شد و نمایندگان به مدت پنج سال انتخاب می‏‌شوند.

تولید نفت و گاز در تاجیکستان افزایش می‌یابد

به گزارش سرویس خبری وزارت انرژی و صنایع تاجیکستان، تولید نفت و گاز از آغاز سال جاری از 8.3 درصد به 10.1 درصد افزایش یافته است.

بنابراین گزارش صادرات این محصول به 1.1 میلیون دلار خواهد رسید و رشد اقتصادی و تجاری به صادرات این محصول در کشور بستگی دارد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها