امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19471
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۴
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حاشیه جلسه شورای سیاستگذاری سازمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حاشیه جلسه شورای سیاستگذاری سازمان در خصوص آثار الحاق کشورمان به این معاهده گفت: این معاهده امکان کسب حمایت از اختراع را به طور همزمان در سطح تمامی کشورهای عضو که هم اکنون تعداد 147 کشور هستند را فراهم می آورد و برای مخترع این امکان وجود دارد که با ثبت تنها یک تقاضانامه ثبت بین‌المللی اختراع از این حمایت‌ها بهره مند شود.

احمـد تویسرکـانی افزود: طبق نظام سنتی که هم اکنون جاری است، حمایت از مخترعین در سایر کشورها مستلزم تسلیم اظهارنامه‌های ثبت اختراع به نحو جداگانه در هر یک از کشورها می باشد تا بتوانند حمایت فراملی را کسب کنند.

وی تصریح کرد: با الحاق به این معاهده همچنین مخترعان و نوآوران کشورمان از مزیت تخفیف 75 درصدی هزینه ثبت بین المللی اختراع برای کشورهای در حال توسعه نیز بهره مند خواهند شد.

تویسرکانی ادامه داد: قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به معاهده همکاری در ثبت اختراعات (PCT) در سال 1386 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، لکن به لحاظ کمبود امکانات و مهیا نبودن زیرساخت‌های اجرایی لازم، سند الحاق تاکنون تودیع نگردید.

وی گفت: خوشبختانـه به لحاظ اقدامات اخیر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جهت اصلاح فرایند خـدمات ثبتـی و اجـرای پروژه ی خـدمـات الکترونیکی در اداره کل مالکیت صنعتی، موانع اجرای معاهده مرتفع و سند الحاقی تودیع خواهد شد.

به گزارش فارس، معـاهده همکـاری ثبت اختراعات مصوب سال 1970 سازمان جهانی مالکیت معنوی «وایپو» است کـه بـا اصـلاحـاتـی در سـالهـای 1979، 1984 و 2001 همـراه بوده و از جمله معاهداتی است که تحت مدیریت این سازمان، تسهیل کننده ثبت بین المللی اختراعات است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها