امروز : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 25
۰۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19484
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۵
تعداد بازدید: 179
علی‌اکبر پورکاوه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که آیا همچنان کالاهای اساسی ارز ...

علی‌اکبر پورکاوه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که آیا همچنان کالاهای اساسی ارز مرجع می‌گیرند و یا اگر ارز مبادله دریافت می‌کنند تحت چه شرایطی است،اظهار داشت: برنج و گوشت از جمله کالاهایی هستند که ارز مرجع آنها قبل از سال 92 متوقف شده است و در خصوص این دو کالا ما امکانی فراهم کرده‌ایم تا برای تکالیف دولتی و ذخایر استراتژیک ارز مرجع تخصیص پیدا کند اما برای سایر درخواست‌ها ارز مبادله‌ای پرداخت می‌شود.

وی افزود: اگر بخش خصوصی برنج و گوشت را با همکاری بخش بازرگانی دولتی و یا پشتیبانی امور دام وارد کند در این شرایط هم ارز مرجع دریافت می‌کنند.

مدیر کل تأمین و توزیع وزارت صنعت گفت: گندم، نهاده‌های دامی، روغن و شکر ارز مرجع دریافت می‌کنند و اگر بخش خصوصی ارز مبادله‌ای بخواهد می‌تواند دریافت کند اما به بخش خصوصی ارز مرجع در شرایطی داده می‌شود که کالای وارداتی را تحویل دولت بدهد.

وی افزود: ارز مرجع نهاده‌های دامی و گندم صرفاً مرجع است، اما ارز مرجع شکر و روغن زیر نظر وزارت صنعت است و اگر کالای وارداتی به وزارت صنعت تحویل داده نشود باید ارز مبادله‌ای دریافت کنند. در خصوص برنج و گوشت نیز ارز مرجع نیز فقط به تکالیف دولتی و ذخایر استراتژیک داده می‌شود اما بخش خصوصی باید ارز مبادله‌ای دریافت کنند.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار