امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19490
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۵
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی غضنفری در حاشیه مراسم روز ملی صنعت و معدن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی غضنفری در حاشیه مراسم روز ملی صنعت و معدن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در نامه‌ای به رئیس جمهور برای چندمین بار از وی خواهش کردم تا درخواست‌های گذشته وزارت صنعت در مورد صنعت خودروسازی دنبال شود.

وی ادامه داد: در این نامه از رئیس جمهور خواستم تا تسهیلات مصوب شده برای صنعت خودروسازی در اختیار این صنعت قرار گیرد و علاوه بر این در قیمت‌گذاری خودروها نیز تسریع شود.

وی افزود: در این نامه از رئیس جمهور خواستم تا قیمت‌گذاری خودروها چه از طریق شورای رقابت و یا از طریق سازمان حمایت سرعت گیرد تا خودروسازان مدت زیادی را برای قیمت‌گذاری محصولاتشان منتظر نمانند.

غضنفری با بیان اینکه برخی بدبینی‌ها نسبت به صنعت خودروسازی در کشور و جود دارد تصریح کرد: شاید الان وقت مناسبی برای تسویه حساب نباشد.

وی با تأکید بر لزوم حمایت از صنعت خودروسازی افزود: کیفیت تولیدات در صنعت باید ارتقا یابد، مصوبه مربوط به نصب ایربگ و اجرای استاندارد یورو 4 نیز در مورد این صنعت اعمال شود ولی وقتی تحریم وجود دارد باید تحت حمایتی بیشتری برای این صنعت داشته باشیم.

وی ادامه داد: می‌خواستند چتر حمایتی 40 ساله از صنعت خودرو برداشته شود ولی باید به شرایط تحریم توجه می‌شد.

وزیر صنعت همچنین در پاسخ به سؤال فارس، مبنی بر اینکه چه اقدامی از نظر شما باید در بخش صنعت در طول دولت دهم اجرایی می‌شد که عملی نشده است،گفت: پیشی گرفتن صادرات غیرنفتی از واردات باید انجام می‌شد که ظاهراً در 2 ماهه اول امسال این اتفاق عملیاتی شده ولی امیدواریم تا پایان سال نیز ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها