امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19491
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۵
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمدرضا فرزین در مراسم روز ملی صنعت و معدن اظهار داشت: سهم صنعت و معدن در ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمدرضا فرزین در مراسم روز ملی صنعت و معدن اظهار داشت: سهم صنعت و معدن در تولید ناخالص داخلی کشور به 25 درصد می‌رسد و سهم این بخش در رشد اقتصادی کشور در 5 سال اخیر حدود 36 درصد بوده است.

وی با بیان اینکه 64 درصد تأمین مالی کشور از طریق نظام بانکی و بقیه آن توسط دولت و یا بازار سرمایه انجام می‌شود، افزود: ممکن است برای رشد تامین مالی بازار سرمایه برخی قوانین نیاز به اصلاحات داشته باشد.

وی با بیان اینکه در صورت رفع تحریم‌ها می‌توان از منابع صندوق توسعه ملی جهت فاینانس خارجی نیز استفاده کرد گفت: طی 2.5 سال اخیر بیش از 52 میلیارد دلار منابع ارزی از منابع نفت، گاز و فرآورده‌ها به صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است و امسال نیز 28 درصد از منابع مالی حاصل از نفت و گاز به این صندوق اختصاص می‌یابد.

فرزین با اشاره به انعقاد قرارداد عاملین ارزی بین صندوق توسعه ملی با 18 بانک به ارزش 34 میلیارد و 200 میلیون دلار تصریح کرد: تاکنون یک میلیارد و 100 میلیون دلار پذیرش پروژه به صورت ارزی در صندوق توسعه ملی صورت گرفته است که حدود 80 هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند.

به گفته وی طی دو سال اخیر 12 طرح 20 میلیونی، 3.3 میلیارد دلار، نیروگاه 2.4 میلیارد دلار، 22 واحد سیمانی، 467 میلیون دلار و 176 طرح صنعتی، 2.1 میلیون دلار از منابع ارزی برخوردار شده‌اند.

رئیس صندوق توسعه ملی همچنین با اشاره به انعقاد قرارداد عاملیت ریالی بین صندوق توسعه ملی و 9 بانک گفت: در کل 6 هزار و 100 میلیارد تومان از منابع ریالی صندوق توسعه ملی به صنعت و معدن و کشاورزی اختصاص یافته است که حدود 90 هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند.

به گفته وی تا پایان امسال 9 هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به بخش صنعت و معدن اختصاص خواهد یافت.

وی ادامه داد: قبلا نمی‌توانستیم بابت سرمایه در گردش واحدهای تولیدی از منابع صندوق توسعه ملی پرداخت کنیم که این محدودیت بر طرف شده و 85 درصد منابع ریالی پرداخت شده بابت سرمایه گردش واحدها بوده است.
انتهای پیام/ آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها