امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19505
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست هماهنگی اعضای این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست هماهنگی اعضای این ستاد برای برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم روز جهانی قدس سال جاری با برشماری اهداف، راهبردها و سیاست های کلان پیش بینی شده، اظهار داشت: مسئله فلسطین یکی از مصائب بزرگ جهان امروز است و هر کسی که داعیه عدالت طلبی، آزادی و حقوق بشر دارد، باید در موضوع فلسطین به صورت عینی و موثر وارد عمل شود.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس در ادامه با اشاره به تلاش جبهه کفر و استکبار و نیز مرتجعین عرب برای به حاشیه راندن موضوع فلسطین تأکید کرد: فلسطین، هویت انکارناپذیر تمامی ملل اسلامی است و تلاش ننگین ارتجاع عرب و سناریوهای فریبکارانه غربی ها هرگز نخواهد توانست این هویت حقیقی و عظیم را از امت اسلامی بگیرد.

وی افزود: در آفاق اسلامی هیچ مسئله ای به اندازه فلسطین از اولویت و اهمیت برخوردار نیست و موضوع فلسطین در سطحی راهبردی با اعتقادات و باورهای امت اسلامی پیوند خورده است.

شریف با تشریح دستاوردهای تدبیر راهبردی حضرت امام(ره) در نامگذاری روز جهانی قدس و تأکید مقام معظم رهبری در بالندگی و نشاط امت اسلامی برای نمایش قدرت جهان اسلام در این روز گفت: حضرت امام (ره) با نگاه حکیمانه و دوراندیشانه در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس کانون مبارزه علیه اسرائیل را از ایران اسلامی به پهنه جهانی گسترش داد و امروز با گذشت سه دهه از این موضوع، اخبار و رویدادهای مربوط به فلسطین مخاطب جهانی یافته و افکار عمومی شکل گرفته در این موضوع، به حدی گسترده، قدرتمند و فعال است که سانسورهای فراگیر رسانه های امریکایی-صهیونیستی را بی اعتبار و ناکارآمد ساخته است.

وی همچنین با اشاره به خلق حماسه سیاسی ملت ایران در انتخابات 24 خردادماه اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، جشن مردمسالاری دینی و نمایش حماسه سیاسی ملت ایران و بیانگر عمق مردمی بودن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و بی تردید ملتی که ابتکار روز جهانی قدس را به امت اسلامی هدیه کرده است با حضور ممتاز و معنادار خود در این یوم الله بزرگ، بار دیگر هویت دینی،اسلامی و انقلابی خود را در معرض جهانیان قرار خواهد داد.

وی افزود: ملت ایران همواره با بصیرت و شجاعت در میدانهای گوناگون دفاع از ملت مظلوم فلسطین حضوری فعال و تعیین کننده داشته و خود بعنوان سرمایه عظیم انسانی و ظرفیتی راهبردی و تأثیرگذار برای استقرار امنیت و صلح پایدار در بین کشورهای منطقه و امت اسلامی مطرح است.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس در ادامه تصریح کرد: مسئله فلسطین با امنیت منطقه و جهان اسلام پیوند خورده است و وجود رژیم منحوس صهیونیستی بزرگ ترین عامل تنش، درگیری و اختلاف در منطقه است و نگاه مشترک و فراگیر دولت ها و ملت های آزاده و مستقل منطقه بر این واقعیت تکیه دارد که تا زمانی که این غده سرطانی از منطقه برچیده نشود، هیچ فرآیندی نمی تواند امنیت و صلح پایدار را برای کشورها تأمین و تضمین کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود سوریه را صحنه تهاجم سازمان یافته استکبار و مرتجعین عرب علیه خط مقدم جبهه مقاومت اسلامی در منطقه دانست و افزود: بیداری اسلامی شکل گرفته در منطقه بدون هیچ تردیدی در میدان غافلگیری اعجاب آور امریکا، غرب و رژیم صهیونیستی به وقوع پیوست و این واقعیت سبب شد تا آنها با گشودن معرکه ای انحرافی در سوریه برای مصادره گفتمان بیداری اسلامی بر اساس منافع و اهداف منطقه ای شان، از فرصت و آمادگی به وجود آمده در فضای تبلیغاتی و اذهان ملت های منطقه علیه خودشان استفاده کرده و مکتب مقاومت را تضعیف کنند.

شریف با تأکید بر شکست قطعی پروژه صهیونیستی ساقط کردن نظام سیاسی در سوریه، با تحلیل آخرین تحولات میدانی سوریه اظهار داشت: امروز با گذشت حدود 5/2 سال از بحران سوریه، این واقعیت آشکار شده که با سرب داغ و توسل بر جنایت و زور، نمی توان به جنگ اراده ها رفت. نظام سوریه متکی بر حمایت و اعتماد ملی مردم سوریه است و در صحنه عمل نیز با بهره گیری از تجارب ارزنده مستشاران نخبه نظامی کشورهای حامی مقاومت و نیز بخشهایی از ظرفیت عظیم حزب الله لبنان، ابتکار عمل را در اختیار دارد.

وی موج جدید ارسال سلاح برای القاعده و تروریست ها در شمال سوریه را اقدامی خطرناک دانست و تصریح کرد: این اقدام از هم اکنون شکست خورده است و در برابر اراده ملت و دولت مقاوم و مصمم سوریه کاری پیش نخواهد برد، اما وظیفه سازمان‌های بین‌المللی توجه به فریاد بلند افکار عمومی برای جلوگیری از آتش افروزی در یک کشور مستقل است و قطعاً نمی شود اراده یک ملت را با صدور تسلیحات و تروریسم سرکوب کرد.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس برگزاری باشکوه و گسترده روز جهانی قدس در ایران و سایر کشورهای اسلامی را تقویت قدرت بازدارندگی مقاومت اسلامی در منطقه قلمداد و تأکید کرد: بی تردید نمایش اقتدار و بازدارندگی مقاومت اسلامی منطقه در روز قدس، نقشه های آمریکا و هم پیمانان اروپایی کاخ سفید برای نجات رژیم صهیونیستی را خنثی و بار دیگر قدرت جهان اسلام و اراده امت اسلامی را برای رهایی قدس شریف و نجات مردم مظلوم فلسطین به رخ خواهد کشید.

وی در پایان با اشاره به اهتمام دستگاهها و سازمان های مختلف و نیز تشکل های مردم نهاد برای مشارکت و نقش پذیری در فرآیند برگزاری شکوهمند مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس سال جاری اظهار امیدواری کرد: اصحاب رسانه به مانند همیشه به رسالت خطیر خود در افشای طرح نوین آمریکایی ها برای خاورمیانه و دامنه جنایات رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه ای و فرامنطقه ای آن علیه مردم فلسطین به مانند گذشته همت گمارده و نسبت به فراخوان آحاد مخاطبان خود در جهان اسلام برای حضور یکپارچه در راهپیمایی روز جهانی قدس اقدام کنند.

در این نشست آقایان حسین رویوران و سعدالله زارعی به تبیین و تحلیل تحولات جاری منطقه پرداختند و مسئولین سازمانها، نهادها و تشکل های فعال در حوزه فلسطین و مقاومت اسلامی نیز، دیدگاهها، نظرات و برنامه های خود در برگزاری مراسم و راهپیمایی روز جهانی قدس را ارائه کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار