امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19510
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به مسکو، محمود احمدی‌نژاد بعد از ظهر امروز (دوشنبه) به وقت محلی در جریان سفر به ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به مسکو، محمود احمدی‌نژاد بعد از ظهر امروز (دوشنبه) به وقت محلی در جریان سفر به روسیه، در دیدار اوو مورالس رییس جمهور بولیوی با بیان اینکه دیدار مسئولان جمهوری اسلامی ایران و بولیوی در حقیقت تجدید تعهدی نسبت به دفاع از ملت های مستقل است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و بولیوی با یکدیگر برادر بوده و اهداف بسیار بزرگی دارند و در این راستا روابط دو کشور باید روز به روز تقویت شده و گسترش یابد.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه تحولات بزرگی در انتظار جامعه بشری است و بسیاری از مناسبات فعلی موجود در عرصه بین الملل تغییر خواهد کرد، گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای مستقل بسیار عمیق و دوستانه بوده و به سادگی نمی توان در این روابط خللی ایجاد کرد و در این راستا دولت آینده ایران نیز حتما در جهت تقویت و گسترش این روابط فعالیت خواهد کرد.

احمدی‌نژاد با اشاره به تحولات منطقه به ویژه جریانات سوریه تصریح کرد: مستکبران و غربی ها علاقمند به ادامه این شرایط در سوریه هستند، چرا که این وضعیت باعث انتقال ناامنی به دیگر کشورهای منطقه شده و از سوی دیگر موجبات آسایش خاطر رژیم صهیونیستی را فراهم خواهد کرد.

رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه مطمئنا طی سالهای آینده با حرکت جریان های عظیم مردمی شرایط و اوضاع در منطقه تغییر خواهد کرد، گفت: زیاده خواهان و دشمنان بشریت قصد دارند تا به همین شکل در آمریکای لاتین نیز رفتار کنند، اما دولت ها و ملت های آمریکای لاتین با انسجام خود مانع از تحرکات آنها در این منطقه خواهند شد.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه امروز به واسطه انسجام مسئولان کشورهای آمریکای لاتین فضای بسیار خوبی در برابر زیاده خواهی مستکبران در این منطقه ایجاد شده است، اظهار داشت: باید با همدلی و تلاش موجب تقویت این اتحاد شویم.

رییس‌جمهور همچنین خاطرنشان کرد: روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای آمریکای لاتین، رابطه ای راهبردی و جزو سیاست های قطعی ایران است که هیچ تغییری در آن ایجاد نخواهد شد.

اوو مورالس رییس جمهور بولیوی نیز در این دیدار ضمن تقدیر از جمهوری اسلامی ایران و دکتر احمدی نژاد به خاطر حمایت های گسترده از دولت و ملت بولیوی گفت: ما همواره از جمهوری اسلامی ایران الهام گرفته و این باعث شده تا بتوانیم در راستای دفاع از حاکمیت و استقلال بولیوی عمل کنیم.

وی تصریح کرد: ایستادگی در برابر زیاده خواهان از ارزشهای اصولی است که هیچ گاه نمی تواند کشورهای مستقل را منزوی کند و امروز در دورانی که آمریکا و زیاده خواهان قصد دارند تا ملت های آزادیخواه را تحت فشار قرار دهند، لازم است تا کشورهای مستقل مانند ایران و بولیوی همواره در کنار هم باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار