امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19517
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 187
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به مسکو، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران در اجلاس سران کشورهای صادر ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به مسکو، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران در اجلاس سران کشورهای صادر کننده گاز که عصر امروز در کرملین برگزار شد با تشکر از دولت روسیه، رئیس‌جمهور و مردم این کشور به خاطر پذیرایی گرم آنها گفت: زندگی سعادتمند سرشار از رفاه، امنیت و کرامت برازنده انسان‌ها است و تحقق این آرزو مستلزم استقرار عدالت و مشارکت عمومی مردم جهان است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: امروز گروهی که در سابقه خود دوره سیاه برده‌داری را یدک می‌کشند با تسلط انحصاری بر مراکز تصمیم‌گیری جهانی تبعیض و فقر را بر اکثریت کشورها تحمیل کرده‌اند و مانع رسیدن جامعه جهانی به صلح و رفاه شده‌اند.

وی گفت: امروز انرژی و عرضه آن در جهان مهمترین عامل اقتصادی در تنظیم شرایط است و در تنظیم سیاست‌های راهبردی، نقش تعیین‌کننده دارد.

احمدی‌نژاد با انتقاد از ایجاد سیستم یک طرفه در قیمت‌گذاری سیستم انرژی گفت: طی 100 سال اخیر تسلط همین گروه خاص بر مراکز اقتصادی جهان، سبب تبعیض شده است. آنان از مراکز تصمیم‌گیری اقتصاد جهانی برای فشار جهت تحمیل خواسته‌های خود استفاده می‌کنند.

وی افزود: باید با کمک یکدیگر مدیریت در بخش‌های گوناگون جهان را از جمله اقتصاد، از انحصار خارج کرده و زمینه مشارکت عمومی را فراهم کنیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه باید شرایط فروش انرژی عادلانه و برابر باشد، گفت: بخش اصلی منابع انرژی فسیلی و به ویژه گاز متعلق به ملت‌های ما است و ما می‌توانیم در یک مشارکت جمعی و هدفمند، حقوق ملت‌های خود را استیفا کنیم؛ شایسته و عادلانه نیست که خریداران انرژی بیش از صاحبان اصلی آن سود ببرند، ما چیزی اضافه بر حق و عدالت نمی‌خواهیم. قیمت‌گذاری و عرضه عادلانه انواع انرژی به ویژه گاز بسیاری از نابرابری‌ها را برطرف و زمینه فرصت‌طلبی را محو خواهد کرد. تاسیس مجمع کشورهای صادر کننده گاز ابتکار بسیار ارزنده‌ای در جهت مشارکت عادلانه در مدیریت منابع و بازار انرژی است.

احمدی‌نژاد در ادامه برای گسترش همکاری‌ها در زمینه انرژی و گاز چهار راهکار مطرح کرد و گفت: ‌پیشنهاد می‌شود نخست در راستای تحقق اهداف مجمع، مکانیزم‌های روشن برای قیمت‌گذاری انواع و اشکال مختلف گاز تهیه و تصویب و به طور مشترک اجرا شود. دوم تبادل تجربیات فنی و اجرایی اعضا در زمینه استخراج، پالایش و تبدیل به عنوان یک بستر همکاری سازنده و مشترک، گسترش یابد. سوم سرمایه‌گذاری و همکاری مشترک در اکتشاف و بهره‌برداری بین اعضا گسترش یابد و چهارم با ایجاد ساز و کارهای معین، فرصتی برای کمک به کشورهای ضعیف و فاقد انرژی پیش‌بینی گردد.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه زندگی پرشکوه و زیبا تحت حاکمیت عدالت،‌کرامت و آزادی حق همه انسان‌ها و وعده الهی است، گفت: به لطف خدا انسان‌ها در مسیر شکوفایی استعدادهای الهی و زیبایی‌های معنوی در حرکتند و ایمان و عشق به عدالت روز افزون است.

وی افزود: استقرار کامل عدالت در جهان با خواست و مشارکت جمعی ملت‌ها در سایه توحید حاصل می‌شود، سرآغاز زندگی حقیقی و شایسته بشر با حضور مصلح کل، انسان کامل و امام عشق و زیبایی محقق خواهد شد.

احمدی‌نژاد در پایان خاطر نشان کرد: می‌توانیم با پافشاری بر عدالت و مدیریت مشترک جهانی و با همکاری و دوستی سهمی در این رویداد بزرگ داشته باشیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها