امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19538
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۹
تعداد بازدید: 111
حسن امامی رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: در آخرین جلسه شورای عالی سلامت موضوع کسری اعتبار بیمارستانها و مطالبات معوقه آنها از ...

حسن امامی رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: در آخرین جلسه شورای عالی سلامت موضوع کسری اعتبار بیمارستانها و مطالبات معوقه آنها از بیمه‌ها مطرح شد و قرار شد در دولت پیگیری شود تا این بدهی ها پرداخت شود.

وی گفت: با این حال هنوز نگرانی ما از کمبود اعتبار و کسری بودجه بیمارستانها رفع نشده است. ماههای گذشته برای حل این مسئله، بیمارستانها بیشترین توجه را روی کاهش هزینه‌ها و مدیریت هزینه گذاشتند ولی مسئله کمبود اعتبارات هنوز سر جای خودش هست که امیدوارم در دولت جدید حل مسئله اعتبارات بیمارستانها در اولویت کاری قرار بگیرد.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: کمبود اعتبار بیمارستانهای دولتی هم باید از طریق بیمه‌ها و پرداختهای به موقع جبران شود و هم به اعتبارات حمایتی دولت نیاز دارند. در غیر این صورت شاهد افت بیشتر کیفیت خدمات در بیمارستانها، افزایش سهم پرداختی مردم از هزینه‌های درمانی و سرگردانی و مشکلات بیشتر برای مردم خواهیم بود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره کل کسری اعتباری بیمارستانهای دولتی گفت: رقم جدید آن را هنوز محاسبه نکرده‌ایم. آخرین برآورد ما همان 1900 میلیارد تومان کسری است که اواخر سال گذشته اعلام کردیم.
انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار