امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۷:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19540
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۹
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر سفیر سوئیس در تهران در خاتمه ماموریت خود به منظور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر سفیر سوئیس در تهران در خاتمه ماموریت خود به منظور پیگیری برنامه اجلاس آتی دوجانبه حقوق بشری ایران و سوئیس با دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار خانم لیویا لئو آگوستی با ابراز امیدواری برای توسعه روابط دوجانبه حقوق بشری میان ایران و سوئیس درباره زمان، نحوه برگزاری و موضوع اجلاس دوجانبه حقوق بشری آتی دو کشور با محمدجواد لاریجانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفیر سوئیس با شگفت انگیز خواندن انتخابات ریاست جمهوری در ایران گفت: حضور مردم در انتخابات بسیار پر رنگ بود و نتیجه انتخابات نیز موجی از رضایت و شادی را در میان مردم پدید آورده است که موضوع بسیار مهم و حائز اهمیتی است. او همچنین تاکید کرد که این انتخابات و نتیجه آن از حیث بین المللی برای ایران بسیار ارزشمند بوده است.
 
در ادامه این دیدار دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در پاسخ به این سوال سفیر سوئیس که هم زمان سفیر کشور حافظ منافع آمریکا در ایران نیز هست، که آیا در چشم انداز سیاست خارجه و خصوصا روابط ایران و غرب تغییری قابل تصور هست یا خیر؟ گفت: آقای دکتر روحانی، سیاستمداری با سابقه، مسلط و دقیق در مسائل سیاست خارجه است و مشی ایشان اعتدال است و در جهت مهار تنش ها و کاهش آنها گام برخواهد داشت.

لاریجانی در ادامه تاکید کرد: با این همه باید توجه داشت که آنچه باعث خصومت آمریکا با ملت ما در طول بیش از سی سال گذشته شده است سیاست های سلطه طلبانه و یکجانبه گرایانه آمریکا نسبت به ایران و تعریف منافع نامشروع در منطقه بوده است.

وی افزود: از آنجا که عمده این سیاست های سلطه طلبانه آمریکا نسبت به ایران و منطقه با شکست مواجه شده و ما به وضوح برخی از آنها را مثل شکست‌هایی که آمریکایی‌ها در افغانستان متحمل می‌شوند می‌بینیم امیدوار هستیم آمریکایی‌ها گام‌های موثری را برای تعدیل سیاست‌های یکجانبه گرایانه و خصومت با کشور ما بردارند.

در پایان این دیدار دو طرف ابراز امیدواری کردند که روابط دو جانبه حقوق بشری و سایر روابط دو کشور توسعه یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها