امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۴:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1955
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 342
محمود عزیزی کارگردان و مدرس تئاتر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس درباره زنده‌یاد «سعدی افشار»  گفت: سعدی یکی از بزرگان عرصه نمایش‌های آئینی سنتی ...

محمود عزیزی کارگردان و مدرس تئاتر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس درباره زنده‌یاد «سعدی افشار»  گفت: سعدی یکی از بزرگان عرصه نمایش‌های آئینی سنتی بود که از بین ما رفت. تاثیرات بسیار زیاد بازیگری او بر همگان پوشیده نیست و خیلی از جوانان ما متاثر از شکل کار سعدی هستند و امیدوارم که بتوانند راهش را ادامه بدهند.

وی ادامه داد: بی‌شک در نمایش‌های آئینی سنتی سعدی افشار جزء شخصیت‌های بی‌نظیر و بسیار متعهد به کار خود بود. بروز و ظهور چنین بازیگرانی به ندرت صورت می‌گیرد، به هر حال ما که خیلی چیزها را از دست دادیم و نتوانستیم از توانایی و تجربیات ایشان استفاده کنیم، امیدوارم از دیگر هنرمندانی که در بین ما در عرصه‌های مختلف هنر هستند، بتوانیم استفاده لازم را به عمل آوریم زیرا امثال این افراد سرمایه‌هایی هستند که بدون ردپا از میان ما می‌روند. 

عزیزی افزود: آیندگان قطعا ما را مسئول خواهند دانست که چرا نتوانستیم آنچه را که باید و شاید انجام دهیم.

کارگردان نمایش «سعدی هملت می‌شود» گفت: فقدان هر هنرمندانی در هر عرصه‌ای به ویژه در هنرهای نمایشی جای خالی خود را نشان می‌دهد. 

این مدرس تئاتر در پایان خاطرنشان کرد: ما روی نمایش‌های آئینی سنتی اقدامات لازم را انجام ندادیم، به هر حال مشخص می‌شود که فقدان این افراد چه لطمه بزرگی را بر پیکره این هنر خواهد زد.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها