امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1956
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 278
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، یوآکیم رونینگ و اسپن ساندبرگ رو فیلم‌ساز اهل کشور نروژ، فیلم سینمایی تازه خود را با نام موقت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، یوآکیم رونینگ و اسپن ساندبرگ رو فیلم‌ساز اهل کشور نروژ، فیلم سینمایی تازه خود را با نام موقت «بیتل‌ها» جلوی دوربین می‌برند.

فیلم‌نامه اقتباسی این درام تقریبا شرح حال گونه بر اساس قصه کتاب لارس کریستنسن نوشته خواهد شد این کتاب در سال 1984 با استقبال بالای کتاب خوان‌ها و منتقدان ادبی روبرو شد.

رسانه‌های گروهی نروژی می‌نویسند این کتاب یکی از معدود کارهای ادبی تاریخ ادبیات این کشور دور اروپایی است که میلیون‌ها نسخه آن در نروژ به فروش رفت.

در عین حال، کتاب «بیتل‌ها» به شانزده زبان مختلف دنیا هم ترجمه شده  و موفقیت زیادی در کشورهای دیگر جهان به دست آورده است.

خط اصلی قصه کتاب درباره چهار تین‌ایجر دهه شصیت میلادی است که قصد ورود به دنیای بزرگترها را دارند و می‌خواهند بگویند بزرگ شده‌اند.

این قصه مکاشفه‌ای در باب حقه‌ها و حیله‌های بچه‌گانه، امیدها و یاس های نوجوانان، تلاش آن‌ها برای بزرگ شدن و رودر رو شدن با واقعیت‌های سخت و تلخ زندگی اجتماعی است.

در چنین اوضاع و احوالی است که این چهار نوجوان، گروه موسیقی بیتل‌ها را کشف می‌کنند و نام گروه خود را از نام این گروه موسیقی قرض می‌گیرند.

اما آن‌ها بزودی متوجه این واقعیت می‌شوند که زندگی واقعی شبیه شعرهای زیبای قطعات موسیقی و ترانه‌های مردم پسند نیست.

فیلم‌نامه «بیتل‌ها» را آلکس هلستنیوس نوشته و گفته می‌شود تهیه‌کنندگانش مدت زمانی طولانی است که قصد دارند آن را به مرحله تولید برسانند.

تهیه‌کنندگان فیلم امیدوار هستند که بتوانند کلید فیلم‌برداری آن را ماه ژوئن بزنند. اما گفته می‌شود تولید فیلم با یک مشکل جدی و قانونی روبرو است و سازندگانش باید قبل از شروع کار فیلم‌برداری این مشکل را حل کنند.

از آن جا که در فیلم تعدادی از ترانه‌های گروه بیتل‌ها باید پخش شود، تهیه‌کنندگان فیلم مجبور هستید اجازه استفاده از این ترانه‌ها را از وارثان گروه بیتل‌ها و بازماندگان زنده این گروه بگیرند.

گفته می‌شود وابستگان گروه بیتل‌ها نگران آن هستند که قصه فیلم تصویری منفی از فعالیت‌های هنری این گروه قدیمی موسیقی انگلیسی ارائه دهد.

این در حالی است که سازندگان فیلم گفته‌اند آن را برای نمایش عمومی در اوایل سال 2014 (که مصادف با سی‌امین سالگرد انتشار نوول لارس کریستنسن است) آماده خواهند کرد.

درام شرح حال گونه و اجتماعی «کون-تیکی»،امسال یکی از پنج نامزد اصلی دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی سال بود.

انتهای پیام/ ا
 
برچسب ها:
آخرین اخبار