امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19560
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۹
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، وجیه‌الله جعفری بعد از ظهر امروز در یازدهمین اجلاس سالانه هیئت عمومی سازمان نظام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، وجیه‌الله جعفری بعد از ظهر امروز در یازدهمین اجلاس سالانه هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران اظهار داشت: در نقشه برخی استان‌های کشور جایی برای ثبت معدن باقی نمانده و بنا داریم این افراد را که قصد عملیات ندارند و تنها معادن را معطل نگه می‌دارند از چرخه حذف کنیم.

وی افزود: کل مجوزها از معادن اکتشاف شده حدود هفت درصد است در حالی که درخواست ثبت حدود 23 درصد اکتشافات را به خود اختصاص داده و این امر نشان می‌دهد که باید در این زمینه اقدامی صورت گیرد.

جعفری اضافه کرد: بخش خصوصی تقاضای اکتشاف در پهنه‌های بزرگ را دارد و به کمک زمین‌شناسی و پهنه‌بندی باید زمینه این کار فراهم شود.

این مسئول ادامه داد: 28 هزار نفر عضو نظام مهندسی معدن در کشور هستند و باید با توجه به حضور این تعداد متخصص در این سازمان نقش‌آفرینی متناسبی در بخش معدن توسط این مجموعه انجام پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: نظام مهندسی باید افراد خلاق در بخش معدن و صنایع معدنی را جذب و فعال کند.

جعفری پایه‌ریزی کاهش قیمت و افزایش بهره‌وری را دو وظیفه عمده سازمان نظام مهندسی ذکر و بیان کرد: سال گذشته با توجه به اصلاح قانون معادن آیین‌نامه مربوطه به دولت ارائه شد تا زمینه حضور افرادی در اکتشاف، استخراج و فرآوری معدن ایجاد شود که بتوانند در بهبود شرایط نقش جدی ایفا کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ابراز داشت: از محل صندوق توسعه ملی برای اکتشاف و از محل برگشت درآمدهای دولتی اعتباراتی برای تامین زیرساخت و ارائه تمهیدات رونق بخش معدن در استان‌ها اختصاص یافت.

انتهای پیام/2448/صا30/گ1003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها