امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۵:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19561
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۹
تعداد بازدید: 135
به گزارش خبرنگار رادیو تلویزیون فارس نشست خبری مدیر اتاق خبر پرس تی وی صبح امروز با حضور حمیدرضا عمادی مدیر اتاق خبر پرس تی وی و اصحاب رسانه در ...

به گزارش خبرنگار رادیو تلویزیون فارس نشست خبری مدیر اتاق خبر پرس تی وی صبح امروز با حضور حمیدرضا عمادی مدیر اتاق خبر پرس تی وی و اصحاب رسانه در ساختمان مرکزی پرس تی وی واقع در سعادت‌آباد برگزار شد.

عمادی در ابتدای این نشست ضمن ارائه گزارش از عملکرد یکسال اخیر پرس تی وی گفت: خوشحالم که برنامه امروز با 6 ساله شدن پرس تی وی هم زمان شده است و نکته جالب این است که هم‌اکنون پرس تی وی مورد هجمه لابی صهیونیستی و تندروهای آمریکایی قرار گرفته است و از ساعت 4:30 دقیقه صبح روز گذشته به وقت گرینویچ این هجمه‌‌ها شدت گرفته‌است.

وی افزود: حملاتی که از 18 ماه گذشته علیه پرس تی وی شکل گرفته در تاریخ رسانه‌ای جهان بی‌سابقه است شرکت‌های ماهواره‌ای یکی پس از دیگری تلاش می‌کنند تا صدای رسانه‌های ایرانی را قطع کنند.

عمادی ادامه داد: مهم‌ترین شعار قرن در چند سال اخیر آزادی بیان بوده که در حال حاضر خود غرب ناقض شماره یک آزادی بیان است و ما برای اثبات این موضوع اسناد و مدارک مکتوب داریم.

وی خاطرنشان کرد: در آخرین اقدام صورت گرفته علیه شبکه جهانی پرس تی وی شرکت اینتل ست اقدام به قطع شبکه‌های ایرانی کرده که با مخالفت ایران مواجه شده است.

عمادی افزود: وظیفه سازمان بین‌المللی ایتسو مشخص کردن غیر تبعیض آمیز بودن خدمات رسانه‌ای جهان است. ایتسو از اینتل ست خواسته تا در این تصمیم تجدید نظر کند و قرار است که در تاریخ 11 جولای بین مسئولین اینتل‌ست، مسئولین رسانه‌ای ایران و ایتسو جلسه‌ای برگزار شود که طی این جلسه ابعاد این موضوع را بررسی کنند.

مدیر اتاق خبر پرس تی وی در ادامه یادآور شد: کمیته یهودیان آمریکا اعلام کرده که قطع شبکه‌های ایرانی تلاش دولت آمریکا و اسپانیا بوده که این در واقع تلاش تندروهای آمریکایی است تا صدای رسانه‌های آمریکایی را قطع کند.

عمادی با اشاره به قطع شبکه پرس تی وی توسط تندروهای آمریکایی گفت: من به عنوان مدیر اتاق خبر شبکه جهانی پرس تی وی اعلام می‌کنم که رسانه‌های داخلی ایران با تمام فناوری‌های نوین تلاش می‌کنند تا صدای رسانه‌های کشور را به گوش مردم تمام جهان برسانند.

وی در ادامه با اشاره به تحریم‌های صورت گرفته علیه صدا و سیما گفت: موضوع این تحریم این بوده که اخیرا از صدا و سیما برنامه‌ای پخش شده که غرب به این برنامه معترض است و ما هم شاکی هستیم که چرا به خطر یک برنامه تمام رسانه‌های ایران را مورد حمله قرار می‌دهند.

عمادی افزود: اتحادیه اروپا انواع و اقسام اتهام‌ها را به ما چسبانده بدون اینکه شواهد و مدارکی را به ما ارائه کند.

در ادامه این نشست عمادی در پاسخ به این سؤال که پیگیری‌ها برای راه‌اندازی مجدد شبکه پرس تی وی در چه حالی است گفت: در آلمان و اسپانیا کارگروهی کارمان را جلو انداختند تا به امید خدا بتوانیم به نتیجه جدی برسیم.

عمادی در پاسخ به این سؤال که چرا شبکه پرس تی وی ماهواره مستقیم ندارد گفت: ایران عضو سازمان بین‌المللی ایتسو است و باید از قوانین این سازمان بین‌المللی پیروزی کنند که ما این موضوع را از طریق ایتسو پیگیری می‌کنیم. 

وی در ادامه در پاسخ به این سؤال که محدودیت‌‌های برون مرزی پرس تی وی را چطور ارزیابی می‌کنید گفت: مشکل اصلی ما پارازیت ماهواره‌ای است من در تماسی که دیشب از انگلستان گرفته شد گفتند که ما نمی‌توانیم پرس تی وی را ببینیم. ما قربانی اصلی پارازیت هستیم که در این باره اعتراض خودمان را اعلام کرده‌ایم.

عمادی در ادامه این نشست در خصوص انتخاب مجریان این شبکه گفت: با توجه به اینکه ما یک شبکه بین‌المللی هستیم از تمامی نقاط مختلف جهان برای ما رزومه می‌فرستند که ما این روزومه‌ها را بررسی می‌کنیم و تست می‌گیریم و بعد آن‌ها را می‌پذیریم افرادی با ذهنیت‌های بین‌المللی می‌‌توانند در پرس تی وی کار کنند. 

بنابراین گزارش، عمادی در پایان این نشت در پاسخ به این سؤال که پرس تی وی در بنگلادش و هند با محدودیت‌های فراوانی روبرو است برنامه‌ای دارید که از طریق کابل اخبار پرس‌تی وی را در این کشورها منعکس کنیم گفت: این کار در حال صورت گرفتن است که در بعضی نقاط در حال رایزنی هستیم اما آینده را خیلی امیدوار می‌بینیم که به امید خدا بتوانیم از طریق راه‌های جایگزین اخبار شبکه جهانی پرس تی وی را منعکس کنیم.

انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها