امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19592
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به مسکو محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور ایران در جمع ایرانیان مقیم این شهر که ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به مسکو محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور ایران در جمع ایرانیان مقیم این شهر که دوشنبه شب در محل رزیدانس سفارت ایران در مسکو برگزار شد با تشکر از ایرانیان مقیم مسکو به خاطر حضور در این جلسه و همچنین سجادی سفیر ایران در کشور روسیه گفت: پایه اصلی در زندگی ایجاد و توسعه روابط است.

وی با اشاره به اینکه توسعه روابط نیازمند کار و موضوع مشترک است، گفت: من می‌خواهم در ابتدا درباره موضوع مشترک تمام بشریت مطالبی را عرض کنم؛ تاریخ انسان را مرور کنید سؤال اصلی که در طول تاریخ در برابر انسان‌ها مطرح بوده است، چیست؟ مأموریت ما در زندگی چیست؟ و ما چرا خلق شده‌ایم.

رئیس جمهور تصریح کرد: انسان دو مأموریت مهم دارد که این دو در طول هم هستند، لازم و ملزوم هم هستند مأموریت اول کمال‌یابی است انسان باید از سطح جامعه خودش از ملائک عبور کند و به نقطه‌ای برسد که آینه خدا شود این مأموریت و استعداد انسان است که به جایی برسد که ظرف تجلی خدا بشود.

وی گفت: البته ما در خدا محاطیم و خدا محیط است اما انسان می‌تواند آنقدر کمال پیدا کند که جانشین خداوند در زمین شود. دروازه علم خداوند شود، مخزن حکمت خدا شود، جانشین خدا در زمین باید شباهت‌هایی داشته باشد و غیر از خلاق بودن خدا انسان می‌تواند جلوه تمام صفات خدا شود انسان باید کمال پیدا کند خداوند انسان ضعیف‌، انسان بی‌علم و انسان بی‌حکمت را نخواسته است خداوند تمام انسان‌ها را بزرگ خواسته است. خداوند انسان را برای عظمت خلق کرده است و رسیدن به این نقطه مأموریت اول است.

رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: زندگی این دنیا یک فرصت است تا انسان خودش را تا خدا بالا بکشد مأموریت ما در زمین رسیدن به یک زندگی زیبا، انسانی، خالی از حزن، اندوه و نگرانی است. انسان مأموریت دارد تا زمین را آباد کند آبادانی زمین توسعه و بهره‌برداری از نعمـت‌های خدا مهم‌ترین
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها