امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1960
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 243
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان روز گذشته در حاشیه نشست استانبول از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان روز گذشته در حاشیه نشست استانبول از معارضان سوری خواست تا از «تروریست» ها و «افراط گرایان» فاصله‌ گیرند. وی هم چنین گفت که آلمان درباره انتقال سلاح به معارضان تردید دارد.

وستروله گفت: «ما از مخالفان انتظار داریم که آنها به صراحت از تروریست‌ها و افراط گرایان فاصله بگیرند. ما همچنین تردید داریم که با انتقال سلاح به معارضان موافقت کنیم چرا که این نگرانی وجود دارد که از این سلاح‌ها در راه غلطی استفاده شود و به دست افراط‌گرایان بیافتد. اما در هر حال این موضوعی است که باید در اتحادیه اروپا مورد بحث و بررسی قرار گیرد.»

این در حالی است که «ویلیام هیگ» همتای انگلیسی وستروله در این نشست بر حمایت کشورش و فرانسه از تسهیل انتقال سلاح به معارضان سوری حمایت کرد.

مجموعه به اصطلاح «دوستان سوریه» که کشورهای عربی و غربی مخالف با حکومت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه را شامل می‌شود روز گذشته به همراه «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا در استانبول گرد هم ‌آمدند تا درباره تحولات سوریه رایزنی کنند.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها