امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19604
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 72
حسن کامران استاد جغرافیای دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه دولت‌های گذشته ...

حسن کامران استاد جغرافیای دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه دولت‌های گذشته به آمایش سرزمین توجه نکردند، گفت: یکی از اولویت‌های اصلی دولت روحانی توجه جدی به آمایش سرزمین باشد.

وی افزود: تشکیل شورای آمایش سرزمین در برنامه پنجم توسعه کشور تصویب شده است و از این رو انشاءالله دولت بعدی بتواند این مسئله را اجرایی کند.

کامران با اشاره به اینکه در بحث پیشرفت و عدالت که مقام معظم رهبری مطرح کردند نیز جایگاه آمایش سرزمین در ایجاد عدالت و پیشرفت کشور بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: جهت ایجاد عدالت جغرافیایی و فضایی باید سند آمایش استانی نیز آماده شود و اگر دولت آقای روحانی بتواند آمایش سرزمین را اجرایی کند، گامی بزرگ در جهت عدالت و پیشرفت برداشته می‌شود.

این استاد جغرافیای دانشگاه تهران گفت: آمایش سرزمین یعنی نحوه تشخیص استفاده از سرزمین و ما با توجه به پتانسیل‌های عظیم سرزمینی کشورمان به نحو احسن از این ظرفیت استفاده نکردیم.

وی افزود: ما می‌توانیم بعد از نفت با دید آمایشی درآمدهای بسیار زیادی را کسب کنیم. مثلا دید آمایشی به دریا باعث افزایش تولید شیلات و درآمدهای گردشگری می‌شود.

کامران با اشاره به اینکه این دولت باید سیاست‌های آمایش خشکی و دریا را به طور همسان بدون دید بخشی عملی کند، گفت: ما می‌توانیم با فکر آمایشی بر مبنای پتانسیل‌های جغرافیایی کشور بسیاری از مسائل و مشکلات را برطرف کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها