امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19615
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 142
زهره طبیب‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: آقای ...

زهره طبیب‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: آقای روحانی با شعار «اقتصادی و رفع مشکلات معیشتی و بیکاری و همچنین اعتدال‌گرایی» بر سر کار آمد.

وی افزود: در واقع رأی مردم به روحانی رأی به رفع مشکلات اقتصادی بود و چون او مانند آقای خاتمی شعار توسعه سیاسی را مطرح نکرد، استنباط نمی شود مردم به اصلاح‌طلبان رأی داده‌اند.

طبیب‌زاده ادامه داد: عدم تفکیک شعارهای سیاسی که توسط دولت اصلاحات مطرح می‌شد و آنچه امروز آقای خاتمی مطرح می‌کنند، ناشی از عدم شناخت شرایط فعلی جامعه و انطباق غلط این شرایط با شرایطی است که در زمان انتخاب دولت اصلاحات اتفاق افتاد.

* چرایی رأی مردم به روحانی...

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به دلایل انتخاب روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب ملت، گفت: بگومگوهای سیاسی، نوسانات گیج‌کننده و پرتلاطم اقتصادی، گرانی و عدم ثبات قیمت‌ها که مردم حدود 2 سال است به آن دچار شده‌اند، از جمله عوامل اصلی انتخاب آقای روحانی بود.

طبیب‌زاده افزود: مردم از سوی مسئولان احساس بی‌مهری می‌کردند و این تصور را داشتند که آنها فقط به کشمکش‌های سیاسی داخلی خود می‌پردازند و جامعه را رها کرده‌اند و این موارد بیش از همه سبب شد آقای روحانی رأی بسیار بالایی کسب کند.

* روحانی گفتمان سیاسی متفاوتی نسبت به رقبایش نداشت

وی با بیان اینکه روحانی در شعارهای انتخاباتی خود گفتمان کلاسیک سیاسی با چارچوب‌های مشخص مطرح نکرد که متفاوت از سایر کاندیداها باشد، گفت: تنها موضوعی که آقای روحانی مطرح کرد که برای مردم جذاب بود، این بود که زمستان سختی و مشکلات معیشتی جامعه تمام می‌شود و من با سیاست فراجناحی و استفاده از تمام عقلای جناح‌های مختلف در دولت، پاسخگوی مشکلات اقتصادی خواهم بود.

* مردم در سال 84 به گفتمان ساده‌زیستی احمدی‌نژاد رأی دادند

نماینده تهران در مجلس در ادامه با بیان اینکه مردم در انتخابات اخیر بیش از آنکه به جناح سیاسی رأی دهند، به پایان تنازعات سیاسی مسئولان و عدم ثبات وضعیت اقتصادی که از آن خسته شده بودند رأی ‌دادند، گفت: استنباط‌ مردم این بود که روحانی می‌تواند مانند یک کشتی نجات، ثبات و آرامش را به جامعه باز‌گرداند.

طبیب‌زاده با تأکید بر اینکه مردم به جریان‌ سیاسی خاصی رأی ندادند، اضافه کرد: در حقیقت مردم در انتخابات‌ها به اشخاص رأی می‌دهند نه به یک جریان سیاسی کما اینکه در انتخابات سال 84 نیز مردم به احمدی‌نژاد رأی دادند و او نیز جزو جریان سیاسی خاصی نبود.

وی ادامه داد: مردم در آن دوران از سوءاستفاده‌های دولت سازندگی و اصلاحات در کسب پست‌های قدرت، ویژه‌خواری و رانت‌خواری خسته شده بودند ولذا به شعار عدالت اجتماعی و گفتمان ساده زیستی احمدی‌نژاد رأی دادند.

عضو جبهه پایداری گفت: در حال حاضر نیز مردم به دلیل سختی‌ها و بداخلاقی‌های سیاسی به جریانی رأی دادند که اطلاعی از پیشینه‌ او نداشتند و اگر در مورد کارنامه آقای روحانی سؤال می‌کردند، بسیاری از آنها تا قبل از انتخابات کوچک‌ترین
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها