امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19632
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 92
به گزارش فارس به نقل از کامپیوترورلدٰ این سناتورها خواستار پاسخگویی عمومی این نهاد دولتی به ابهامات موجود در مورد برنامه پریسم شده و از جمله ...

به گزارش فارس به نقل از کامپیوترورلدٰ این سناتورها خواستار پاسخگویی عمومی این نهاد دولتی به ابهامات موجود در مورد برنامه پریسم شده و از جمله خواسته‌اند بدانند در میان انبوه اطلاعاتی که از سوی کاخ سفید در مورد مردم جمع‌آوری شده داده‌های مربوط به کارت های اعتباری افراد و خریدهای آنها و همین طور اطلاعات مالی حساس شهروندان نیز وجود دارد یا خیر؟

سناتورها همچنین می‌خواهند بدانند که دقیقا چه اطلاعاتی از شهروندان در مورد تماس‌های تلفنیشان جمع‌آوری و ثبت وضبط شده است. آنان به دنبال دریافت اطلاعاتی در مورد مدت زمان دقیق اجرای برنامه یاد شده نیز هستند.

این درخواست پس از افشای ابعاد حیرت آور جاسوسی آژانس امنیت ملی از شهروندان آمریکایی و اروپایی مطرح شده است. بر اساس اطلاعاتی که ادوارد اسنودن در این مورد منتشر کرده، دولت اوباما به جزییات تماس‌های تلفنی مشترکان اپراتور وریزون و همین طور سرورهای شرکت‌های فیس‌بوک، گوگل، یاهو و مایکروسافت دسترسی آنی و مستقیم داشته است.

آژانس امنیت ملی آمریکا هنوز در قبال این درخواست واکنشی از خود نشان نداده است اما پیش از این جاسوسی‌های خود را برای حفظ امنیت ملی آمریکا ضروری دانسته بود.
انتهای پیام/ آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها