امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19646
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 83
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، شرکت HP به عنوان بزرگترین تولیدکننده رایانه‌های شخصی در جهان که در سال 2010 میلادی شرکت ورشکسته و مشکل‌دار ...

به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، شرکت HP به عنوان بزرگترین تولیدکننده رایانه‌های شخصی در جهان که در سال 2010 میلادی شرکت ورشکسته و مشکل‌دار Palm را خریداری کرده بود، هم‌اکنون پس از گذشت مدت طولانی قصد دارد به واسطه آن نخستین گام جدی خود در دنیای تلفن‌های همراه را بردارد.

"یام سو یین"(Yam Su Yin) مدیر بخش رایانه‌های شخصی و رایانه‌های لوحی در مرکز آسیا پسیفیک HP در این خصوص توضیح داد که شرکت وی در حال کار کردن روی یک گوشی هوشمند جدید است و این پروژه در کنار ساخت رایانه‌های لوحی و نوت‌بوک‌های جدید دنبال می‌شود.

زمانی که از او در مورد عرضه این محصول در آینده نزدیک سوال شد، پاسخ داد: «جواب ما به این سوال مثبت است و می‌توانم بگویم که این گوشی هوشمند در آینده نزدیک عرضه می‌شود. اما نمی‌توانم زمان دقیقی در این زمینه اعلام کنم. این بسیار احمقانه خواهد بود که بگویم ما در این عرصه گامی برنمی‌داریم. شرکت HP مجبور است که وارد این بازی شود».

شرکت رایانه‌ای HP در سال 2010 میلادی با پرداخت 1.2 میلیارد دلار شرکت Palm را خریداری کرد تا از طریق سیستم‌عامل موبایلی آن بتواند وارد بازار جهانی تلفن‌همراه شود. اما مدتی پس از این اتفاق به دلیل کاهش قابل ملاحظه ارزش سهام Palm و مشکلات مالی این شرکت بسته شد.

سیستم‌عامل این شرکت موبایلی که webOS نام داشت پس از واگذاری به HP اندکی به عنوان یک نرم افزار متن‌باز اندکی مورد استفاده قرار گرفت، اما از آنجایی که با استقبال جهانی مواجه نشد پس از گذشت مدتی کنار گذاشته شد.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار